Mgr. Pavlína Hrádelová

Jmenuji se Pavlína Hrádelová a věnuji se informační metodě Joalis. Jsem milovnicí jógy, zahradničení, přírody, dobré kávy, ručních prací a máma dvou dětí. Narodila jsem se v Brně a velkou část života prožila na vesnici a v přírodě. Vždy jsem se o různé tzv. alternativní metody léčení, bylinky a čínskou medicínu zajímala, ale dlouho se jí bohužel pracovně nevěnovala. Po ukončení VŠ jsem nějaký čas pracovala v personální agentuře a věnovala se vstupním psychologickým profilům klientů, ale pak jsem ještě několik let pracovala zcela mimo obor. Po nějaké době strávené mimo ČR jsem se rozhodla, že se budu naplno věnovat alternativním metodám léčení lidského těla a mysli, ke kterým mě to roky táhlo. Jako většina terapeutů jsem si nejprve metodu odzkoušela na vlastní zdravotní problémy. Přes 10 let jsem trpěla nespavostí. Hledala jsem možnosti jak tento velmi nepříjemný problém vyřešit, ale klasická medicína mi toto řešení nenabízela. Odpověď přišla až s metodou detoxikace a informačními preparáty. Byla mi zjištěna velká zátěž těžkými kovy a neuroborelioza. Postupnými kroky jsem si vyčistila nervový systém od anorganické zátěže a přišla první velká úleva, byť samotný proces nejprve provázely větší bolesti hlavy, ale poté se můj spánkový komfort velice zlepšil. Jakmile  mé tělo zvládlo eliminovat i boreliovou infekci a pročistila jsem i epifýzu, konečně jsem zas po letech věděla, co to znamená, několik hodin v kuse spát. Byla jsem vděčná, že mě informační metoda opět dostala do života. A tak jsem ji začala studovat. Když jsem jednou poznala její sílu, už nešlo udělat krok zpět. Jak se v životě někdy stane, přišlo mi do cesty něco, co mi dávalo smysl. Něco, co přinášelo radost mně a tím i radost a pomoc lidem okolo. Obrovská moudrost čínského pentagramu byla jednoduše fascinující. Celostní pohled na člověka jako součásti přírody a vesmíru se stal mou cestou. Inteligence našeho těla, jeho energetika a způsob komunikace s námi mě nepřestává překvapovat.

V poradně se setkávám s velkou škálou potíží, ať už se jedná o ty se zažívacím systémem, bolestmi pohybového aparátu nebo přicházejí maminky s dětmi a řeší zejména jejich častou nemocnost. Jednou z mých klientek byla kdysi i jedna milá dáma, která pracuje jako koučka s neplodnými páry
a zde začala naše spolupráce. Z velké části se tedy věnuji řešení potíží s plodností mužů i žen.

1. kazuistika

Holčička 6 let - trpí častými záněty středouší (již zhoršený sluch), vyrážkami, střevními problémy.

První sezení – nalezeny zátěže a toxiny z očkování, lepku a streptokoková infekce v epitelární tkání a hladké svalovině zejména urogenitálního a zažívacího  traktu a ORL. Maminka měla potvrzenou celiakii, takže jsem ihned doporučila vysazení lepku ze stravy, na který holčička reagovala alergicky a nasadila jsem v první kůře – Colidren, Deuron, Deimun Activ, Gli glu.

Na druhém sezení jsem potřebovala navést tělo k odstranění ložisek streptokoka a virového ložiska ze středouší a dále bylo doporučeno lepek nekonzumovat, zejména ne pšeničný lepek. Byly nasazeny preparáty Urinodren, Nodegen Pren, Mikrotox, Auridren. Při druhé kůře docházelo ke střídavým bolestem středouší, ale do úplného vymizení potíží. Na imunologii sice nebyla dle krevních testů potvrzena alergie na lepek, na který ovšem holčička okamžitě prokazatelně reagovala vyrážkou a průjmem, ale byla zjištěna pozitivita genu pro celiakii, která tak může být kdykoliv „spuštěna“. Holčička je dnes bez potíží se středouším a to i při akutní nemoci, která byla vždy spouštěčem zánětu a píchání uší. Drží bezlepkovou dietu.

Komentář: Potravinové alergie, intolerance a celiakie bývají velice často příčinou potíží různého druhu. Pravidelně se s tímto setkávám i u neplodností, kde ženy už moc nepociťují trávící diskomfort, ale problém se propíše do hormonálního řízení těla, špatné funkce jater a enterálního nervového systému střev a v důsledku toho dojde k chronickým infekcím urogenitálního traktu a neplodnosti.