Zkušenosti z poraden

Podívejte se na autentické příběhy a zkušenosti klientů s metodou Řízené detoxikace a informačními preparáty Joalis. Možná Vás zaujme, že řada příběhů obsahuje více potíží dohromady, ale takto naše tělo funguje, jako jeden celek. Nic se nedá ohraničit, vše je v organismu propojené a proto by se mělo přistupovat k řešení komplexně, se všemi souvislostmi. Nejnovější příběhy najdete na konci stránky.

1)  Neuroborelioza?
„Měla jsem vleklé zdravotní potíže: motání a bolesti hlavy, brnění rukou i obličeje, rozostřené vidění, bolesti plotýnek a mnoho dalších. Ačkoli jsem prošla různými vyšetřeními, včetně lumbální punkce i hospitalizací na neurologii, na nic se nepřišlo. Nakonec mi byla doporučena návštěva psychiatra. Bylo mi stále hůř i po psychické stránce a mé zoufalství ještě umocnilo sdělení lékařů, že mi vlastně nic není. Až lékařka v neurologické ambulanci, kam jsem dojížděla mi navrhla možnost zkusit detoxikační metodu Joalis, o které jsem do té doby nikdy neslyšela. Byla jsem odhodlaná zkusit cokoli, jen abych byla zdravá. Tak jsem se dostala k terapeutce paní Ivaně Buchtelové v Brně, která zjistila pomocí přístroje Salvia příčinu mého utrpení. Způsobovalo ho zatížení nervového systému borelií a dalšími toxiny, vše v pokročilejším stádiu, takže to způsobovalo potíže různého druhu. Začala tedy detoxikace mého zatíženého organismu. Již po třech týdnech užívání nastavené kúry jsem začala pociťovat změny k lepšímu. Následovalo spoustu dalších preparátů a s každým z nich se mi vracela chuť do života a ustupovaly projevy nemoci. Postupné užívání preparátů začalo upravovat i moji psychiku. Měnil se můj pohled na sebe sama, na vlastní hodnotu, na to, jak chci žít a uvědomění, jak už žít nechci. Troufám si říct, že tahle metoda, prostřednictvím paní Ivany mi zachránila život. Po mé výborné zkušenosti si prošli detoxikací i členové mojí rodiny, kterým to vyřešilo mnohé zdravotní potíže. Myslím si, že tato metoda má ohromný potenciál a hlavně může pomoci mnoha lidem na jejich cestě k uzdravení.
Díky Vám! S vděčností  Martina Komořany u Vyškova“,  (klientka Ivany Buchtelové, )

2)  Nosní mandle 
"Chlapec 7roků, potíže: opakované nachlazení, zvětšená nosní mandle. Po vyšetření na ORL doporučena operace nosních mandle. Matka se rozhodla na doporučení známých navštívit moji poradnu.
První návštěva: zjištěno překyselený žaludek, Helikobakter. Podán Bambi 4 a Bambi 5
Druhá návštěva:  Helikobakter není, ale přetrvává zahlenění a zátěž viry a virovými toxiny. Podán Bambi Imun a Bambi Nasal
Po dobrání je dítě bez zahlenění a bez rýmy, cítí se dobře. Při kontrole na ORL je nosní mandle v pořádku a chlapec nemusel na operaci.
Komentář terapeutky: Tady bych ráda podotkla, že nosní mandle mají svůj význam a operace je vždy riziko a měla by být až posledním řešením. Často otok nosní mandle může být spojen s překyselením žaludku s přítomností bakterie helicobakter a je to tudíž řešitelný problém."  
Blanka Humpolcová, spolupracující terapeut (tel.č. 777 786 876)

3)  Krční mandle
"Chlapec 12 roků, pobledlý, unavený, dlouhodobé bolesti v krku. Doposud řešeno 3 různými antibiotiky, dle informací matky zdravotní stav setrvalý.
První návštěva: zjištěna porucha imunity, zátěž lymfy, uzliny, streptokok, bakterie, viry. Podána Abelia Imunitas, Aktiv Acid 3x1 vždy před jídlem. Zajistit pitný režim Aktiv Acid zapíjet lněným čajem.
Druhá návštěva: úleva bolesti v krku, únava menší, zátěž lymfatického systému, autoimunita, přetrvává streptokok. Podán Lymfatex, Kokplus, zajistit pitný režim.
Třetí návštěva: chlapec s úsměvem sděluje, že se konečně cítí zdráv, v krku ho nebolí a může dál sportovat.
Poznámka terapeutkydlouhodobé užívání antibiotik změní žaludeční i střevní mikroflóru (mikrobiom) a podpoří růst plísní a zhorší imunitu."
Blanka Humpolcová, spolupracující terapeut (tel.č. 777 786 876)

4)  Vyrážka na břiše
„Někdy v únoru 2022 se mi začala objevovat vyrážka na břiše, bez puchýřků i svědění prostě červený flek. Prvně jednou za 3 týdny a postupně se objevovala i 3x do týdne. Šla jsem tedy na kožní, kde bylo řešení rychlé: Kortikoidová mast a po měsíci kontrola. Mast neměla ale k překvapení paní doktorky žádný efekt. Další rada vysadit všechny dlouhodobě užívané léky a doplňky stravy měla za efekt jen to, že se mi rozhodil ještě více celý organismus a vypadávání vlasů řeším ještě teď. Prošla jsem tedy další kolečko od ultrazvuku břicha po všechny možné odběry krve na hematologii i alergologii, ale nikde se nic nenašlo. Zoufalá, že reakce všech doktorů je „to je ale zvláštní, s tímto jsem se ještě nepotkal“, jsem od rodiny dostala doporučení na Body Centrum a paní Buchtelovou. Po první kúře, kdy zjistila problém hlavně s virovými toxiny a slinivkou se frekvence výskytu vyrážky snížila na 1x za týden. S druhou kůrou se pokračovalo s játry a trávicím systémem se zase snížilo na výskyt 1x za 2 až 3 týdny a od půlky čtvrté kúry jsem už úplně bez vyrážky. Vzhledem k tomu, že jsem velmi racionálně založený člověk, který potřebuje důkaz, aby uvěřil, že něco funguje, říkala jsem si, že na detoxikaci budu chodit třeba jen do vyřešení vyrážky a pak skončím. Každopádně si pro další kapky chodím i několik měsíců po vyřešení prvotního problému. Celkově se cítím lépe, upravilo se mi i zažívání, se kterým jsem měla problém celý život, a i s větším množstvím stresu si tělo poradí lépe než dříve. V detoxikaci tedy budu určitě pokračovat i dále a sama ji doporučuji i lidem ve svém okolí, kterým klasická medicína neumí pomoci.“
Kateřina, 27 let, Brno, (klientka Ivany Buchtelové )

5)  Zažívání, veruky  
"V roce 2022 jsem měla možnost zúčastnit se přednášky paní Vilánkové v Prlově na téma Léčba informací. Tato paní mě dostala svým projevem a obsahem přednášky! Obdivuhodné znalosti, způsob podání informací, atmosféra, kterou dokázala navodit. Je to úžasná, chytrá, inteligentní žena. Od té doby mám trochu jiný náhled na produkty od firmy Joalis. Jsou pro mě důvěryhodnější právě po vyslechnutí přednášky paní Vilánkové 
Mám také zajímavou zkušenost s přípravkem Activ – Col:
Celý život mě provázel problém se zažíváním, hlavně zácpa. Terapeutka Vlaďka Rohlíková mi doporučila, abych vyzkoušela Activ Col. Nejprve jsem užívala 3 tobolky denně. Zjistila jsem však, že 3 tobolky u mě vyvolávají časté nucení na stolici skoro až průjem. Začala jsem užívat pouze 1 tobolku ráno, ale nakonec jsem ustálila užívání na večer. V současné době tedy užívám jednu tobolku večer a stolice je téměř pravidelná ráno nebo dopoledne.  
Před tím, než jsem začala užívat Activ Col, jsem měla na břiše malé výrůstky na kůži – veruky. Některé byly větší, a tak jsem plánovala chirurgické odstranění těchto výrůstků. Měla jsem již žádanku, jen jsem zrovna neměla čas jít na odstranění a chtěla jsem to jen oddálit.  A pak jsem najednou zjistila, že výrůstky mizí. V současné době mně zůstaly na kůži asi jen dva! Dávám to do souvislosti s užíváním Activ Colu!
Zajímalo by mně, zda někdo další má podobné zkušenosti jako já."
Paní Eva  65let, Liptál, klientka Vlaďky Rohlíkové  tel: 731 515 795 - poradce pro Řízenou detoxikaci

6)  Bušení srdce po borelioze 
"Dobrý den, chci se s Vámi podělit o zkušenosti s detoxikační metodou a produkty Joalis u mého manžela. Manžel prodělal boreliózu a následně mu začalo silně bušit srdce. Po návštěvě lékařky, EKG a antibiotikách nenastalo bohužel žádné zlepšení. Následovala kardiologie, holter a léky na srdce, které opět nic nevyřešily. Celé to trvalo cca přes čtvrt roku, objednat se k lékaři je docela problém. Kamarádka nám dala kontakt na paní Lucii Krejčí, se kterou měla již dobré zkušenosti a která působí v brněnském Body Centru. Ta po konzultaci doporučila manželovi konkrétní přípravky na detoxikaci. Po dvouměsíční kúře a užívání kapiček se bušení srdce velice zklidnilo.  I když manžel zpočátku pochyboval, rozhodl se v detoxikaci pokračovat další kúrou a nyní je zcela bez potíží. Přípravky Joalis a návštěvu Body Centra mohu jen doporučit a velké díky patří paní Krejčí za velice vstřícný přístup."
Martin , 47 let, klient Lucie Krejčí  Brno - poradce pro Řízenou detoxikaci

7)  Brnění lýtek, borelioza
"Jsem masérka a Elišku znám, jako mojí klientku. I když jsem o metodě Joalis slyšela dříve, svěřila jsem se do rukou právě paní Musilové. Trpěla jsem brněním lýtek, ve kterých mně doslova tepalo. Vždy večer, když jsem byla v klidu jsem to pociťovala nejvíce. Nevěděla jsem z čeho to je, a proto jsem si domluvila konzultaci. Přišla na to, že mám boreliózu. Byla jsem překvapena, protože jsem žádné klíště neměla, jen mě poštípaly muchničky. Brnění začalo asi 1 měsíc po poštípaní a trvalo už 4 měsíce. Měla příšerně svědivé, nateklé fleky. Zkoušela jsem lymfotejpy, lymfatické čaje, volala jsem dokonce i gynekoložce, zda problémy nemohou souviset se změnou antikoncepce.  Eliška mi doporučila očistnou kúru včetně hlavního preparátu Spirobor, Veliendren a Hypotal. V průběhu kúry mně bylo lépe a lépe. Byla jsem překvapena, že mě brnění po týdnu skoro vymizelo a po jedné kúře jsem bez problému. Metodu velice doporučuji a každý rok se nechávám změřit preventivně. Metoda mě přijde skvělá v tom, že najde i blokády, ale hlavně se cítím daleko lépe."
Pavla 36, Vítějeves,  klientka Mgr. Elišky Musilové, Brno - poradce pro Řízenou detoxikaci

8)  Zažívání, klouby, psychika, celková prevence 
„Detoxikační metodu Joalis používám od roku 2006. Pravidelně navštěvuji svou terapeutku paní Magdalenu Spílkovou. Postupně jsme řešily mé zažívací problémy  preparáty ColiD, LiverD, VelienD a dalšími. Nejdelší dobu si vyžádalo řešení boreliozy. Při preventivní prohlídce před 20ti lety mi byla diagnostiková borelioza, která ale byla z dřívější doby. Dle paní doktorky to tedy již nebylo z medicínského hlediska k řešení. Po měření u mé terapeutky se ukázalo, že je potřeba borélie odstranit z kloubů, kůže, lymfatického systému i některých vnitřních orgánů. Spirobor jsem užívala několikrát. 
Nejvíce jsem však v poslední době využila preparáty na řešení psychiky, neboť jsem mnoho let pečovala o nemocného manžela a nastřádala jsem spoustu zatěžujících emocí a stresu.  Zde mi pomohly preparáty Streson a Depren.
Sama se léčím metodou SU-JOK, zdravou stravou, bylinkami a pobytem v přírodě. Snažím se udržovat v pořádku svá střeva. Tam mi velice pomohl preparát AktivCol s bakeriofágy.
Vážím si své terapeutky a jejího přístupu. Díky ní docházím k lékaři jen na preventivní prohlídky. Detoxikaci Joalis vděčím za své zdraví a doporučuji ji i své rodině.
Marie, 76 let, klientka Magdaleny Spílkové Brno - poradce pro Řízenou detoxikaci

9)  Opary, bolesti prsou
„Produkty Joalis používám již několik let a díky nim se cítím dobře. Preventivně a pravidelně navštěvuji svoji terapeutku a snažím se s ní řešit své problémy v počátečním stádiu, a proto prakticky nepotřebuji léky.
Léta mne trápily opary, a to i 10x do roka, což běžná medicína takto komplexně bohužel neumí řešit. Po užití Veliendrenu, Herp, Cutidrenu a Lymfatexu se mi snížil výskyt oparů o 80 % a také se výrazně zkrátila doba jejich projevu.
Dále jsem dlouhodobě řešila problémy s bolestí pravého prsu blízko podpaží. Bolest se zhoršovala před menstruací. Opakovaná vyšetření na gynekologii nezjistily žádnou příčinu. A zde mi byl vytestován preparát MamaDren, který velmi brzy přinesl velkou úlevu. V dětství jsem prodělala hepatitidu, a proto často kontrolujeme i stav jater, komplex Hepar je kromě jarní očisty jater vždy dobrou volbou. Velmi oceňuji komplexní přístup i působení preparátů Joalis. 
Jsem hluboce přesvědčena, že díky tomu jsou pozitivní změny v mém životě nejen dlouhodobé, ale v mnoha případech se mi jeví i jako trvalé."
Lenka 51let, klientka Magdaleny Spílkové Brno - poradce pro Řízenou detoxikaci

10)  Záněty průdušek, úporný kašel
„Od raného dětství jsem trpěl záněty průdušek, které obvykle začínaly na podzim (září, říjen) a končily v pozdním jaru (březen, duben). Ač mi dělal dobře pobyt v horském prostředí, nikdy to nepřinášelo trvalou úlevu. Celé se to projevovalo úporným kašlem, od kterého nebylo úlevy. Lékaři mi diagnostikovali rozšířené plicní sklípky, kde se rády usazovaly patogeny, nicméně trvale mi, i přes jejich velkou snahu, nedokázali pomoci.
Poté, co jsem se seznámil se svou terapeutkou, paní Spílkovou, jsme se testováním dobrali příčiny a zahájili detoxikaci přípravky Joalis. V sadě se objevil RespiDren, Chlamydi, později Mycobac. Řešili jsme také stav střev a zátěž těžkými kovy a radioaktivními látkami, lymfatický systém a imunitu. Po druhé kúře se dostavila úleva a já poprvé po letech zažil Vánoce bez kašlání.
Nyní se kašel objevuje jen sporadicky a já mám vždy po ruce nachystaný Respidren, který mi vždy velmi pomůže. Dalším mým oblíbeným preparátem je Streson, který se mi již mnohokráte osvědčil v emočně náročnějších obdobích a jsem přesvědčen, že i díky němu u mne klesla nemocnost na příjemně přijatelné minimum. Co ovšem nejvíce oceňuji, je komplexní přístup mé terapeutky a její důslednost v testování při hledání příčiny problémů. Vzbuzuje to u mne velkou důvěru nejen v její schopnosti, ale v důsledku v účinnost preparátů Joalis.“
Josef, 52 let – klient Magdaleny Spílkové Brno - poradce pro Řízenou detoxikaci

11)  Přetížení organismu, psychická zátěž, únava, játra, zácpa
O této metodě jsem se dozvěděla od sestry, která zrovna kapky Joalis užívala. V té době jsem měla za sebou několik operací (křečové žíly, ženské operace) a podle lékařů něco na játrech. Jsme matka 6 dětí a měli jsme doma i hospodářství, takže práce nad hlavu. Nejvíce mě ale ničil „toxický“ vztah s manželem a to, že to nikdo neviděl, nechápal. Patnáct let jsme měla problémy se spánkem. Bývala jsem hrozně unavená, ale nikdo nevěděl proč.
Vrcholem bylo, že se mi doslova zastavila střeva. Nic kromě gutalaxu nepomáhalo. Spojila jsem se s terapeutkou paní Joklovou a její děsivá zpráva odpovídala mému stavu. Játra! Slezina! žaludek nevytváří žaludeční kyseliny! ucpaná střeva!  borelie, chlamydie na mandlích a plno dalších věcí, které už si ani nepamatuju. V první kúře jsem brala patero přípravků Joalis naráz a zmizelo hned několik potíží.
Následovala řada telefonických konzultací a jedna kúra za druhou. V každé kúře jsme řešily psychické příčiny fyzických potíží. Postupně začaly fungovat jednotlivé orgány. Střeva a střevní peristaltika se uvolnila za rok. Detoxikaci tělo snášelo docela dobře, ale připadalo mi, že jakoby celé vibruje. Občas nevolnost, občas bolest, ale dalo se to snést (a to su tragéd). Po dvouletém detoxu začínám znovu žít. Tuto metodu bych doporučila všem, hlavně jako prevenci, aby toho nebylo tolik naráz...Paní doktorce Joklové vděčím za znovuzrození a moc si jí vážím. Metodu propaguji kudy chodím, protože mě doslova vrátila chuť do života.
Lenka 56. Znojmo , klientka Ludmily Joklové - poradce pro Řízenou detoxikaci

12)  Lupenka
"Léčím se s lupenkou už asi 10 let. Docházel jsem do kožní ambulance, zkusil více lékařů, ale nedocházelo k žádnému posunu. Kožní doktorka navrhla horské slunce a kortikoidní léčbu, ale ta nepomáhala.  Navíc jsem musel chodit každé 3 měsíce na krevní testy ohledně zátěže jater. Asi po roce jsem to odmítl. Začal jsem se zajímat i o jiné možnosti léčby a přes rodinného příslušníka jsem se dostal k Mudr. Hermanové, která využívá i alternativních možností. Domluvil jsem si schůzku a začal používat produkty Joalis. Vím, že lupenku asi nevyléčím, ale aspoň chci zmírnit průběh. Postižená místa: loket levá ruka, zápěstí levá ruka, levé stehno, pravé lýtko, pravé stehno, vlasy + za ušima, nehty na rukou i nohou.  Teď se postižená místa začínají ohraničovat a při odření už neteče krev. Vaše přípravky, které jsem zatím užíval: IkMix, Evidren, Virtox, CorDren, Bilidren. Doufám, že se můj stav ještě zlepší, neboť v této kúře hodlám pokračovat.
Radek, 49 let - klient MUDr.Hermanové"

  


13)  Detoxikace jako prevence
"Joalis jsem začala užívat spíše ze zvědavosti, protože jsem netrpěla žádným akutním, ani chronickým onemocněním. Chtěla jsem své tělo jen více harmonizovat a když jsem zjistila, že moje dlouholetá kamarádka Dana Blahová se tomu věnuje jako poradkyně, neváhala jsem se k ní objednat. Nyní jsem již po 4. kúře a musím říci, že Joalis je naprostým zázrakem pro tělo i duši. Vyčistila jsem si tělo od toxinů, mikrobiálních i metabolitních a zjišťuji, že mám mnohem více energie. Beru život mnohem lehčeji, radostněji a nepociťuji únavu, tak jak dříve."
Komentář terapeutky: "Katka si chtěla na sobě vyzkoušet detoxikaci, ačkoliv necítila nějaký konkrétní problém. Proměřila jsem zatížení jednotlivých tkání a jejich vzájemné ovlivňování. Jako prospěšná se ukázala detoxikace gliového systému (No Degen, Mi Herb a Fluorex). Při druhé návštěvě byl stále ještě zatížený gliový systém ( Emoce, Velien Dren a Mikrotox). Pokračovaly jsme detoxikací pojiva (Activ Col, Muscudren, Mycobac, Virtox). Při poslední návštěvě jsem naměřila už jen žlázy s vnitřní sekrecí a to konkrétně brzlík. A tak poslední kúra byla  Antichemik, Antidrog, Metabex, Harmon. Myslím si, že za těch třičtvrtě roku Katka prošla krásnou detoxikací a je to na ní i vidět. Je spokojená, více radostná, soustředěná, myslí jí to a sama říká, že se cítí fakt dobře."
Katka 46let, Dana Blahová - poradce pro Řízenou detoxikaci

14)  Kubík, syn 11 let - nesoustředěnost
"Na základě této dobré zkušenosti Katka přišla i se synem Kubíkem, který je ,, živý stříbro", jak se říká. Neposedí, malá trpělivost při úkolech,atd.. A Katka měla pocit, že už se to projevuje i na výsledcích v učení. Kubík mi dal na měření asi tak 15- 20 minut, déle nevydržel. Řešili jsem roztěkanost a nepozornost v učení a zbrklost v komunikaci. Vhodné byly preparáty Non-grata, Evi Dren, Mi Herb. Po dvouměsíční kúře si maminka všimla, že klidněji naslouchá, že se zlepšila logika uvažování a koncentrace na zadaný úkol a není tak zbrklý v jednání. Byla velmi potěšena a já doufám, že i Kubíkovi se zlepšily školní výsledky."
Kubík 11 let, Dana Blahová - poradce pro Řízenou detoxikaci

15)  Když jsem nevěděla kudy kam – dali mi Lexaurin
"Chtěla bych se s Vámi podělit o mou zkušenost s Joalis kapkami. Joalis jsem poznala, když už jsem nevěděla kudy kam. Měla jsem dlouhodobé psychické problémy a k tomu se přidaly i ty fyzické, kdy mě několikrát odvážela sanitka s podezřením na infarkt. Po těle mi putovala bolest a byla jsem pořád nemocná: pásový opar, zuby, záněty, angína, covid, záněty v noze, obrovský strach ze všeho... no pořád něco. Dle doktorů jsem byla zdravá a nic mi nebylo, tak jsem vyfasovala Lexaurin. Ale ani ten mi nepomohl, možná proto, že jsem ho nechtěla pořád užívat. Brala jsem ho jen dvakrát za měsíc. Když jsem byla úplně na dně, tak mi moje kamarádka přenechala svoji návštěvu u paní Joklové.
Ta mi zjistila asi 16 věcí... toxiny v hlavě, viry, liščí zootoxiny, chlamydie, boreliózu, no bylo toho hodně. První kúra byla zaměřena na toxiny v hlavě a další na zbývající zátěže.
Po půl roce detoxu jsem objednala i své děti. Ty měly tak 5x do roka ATB, neustále streptoky a byly pořád nemocní.
I když to celkově bylo dost náročné, stálo to za to. A projevy detoxikace nebyly takové, aby se nedaly vydržet. Začínám znovu žít, cítím se lépe a úplně se mi změnilo vnímání okolí. Neberu už vše tak vážně a užívám si toho, co zrovna je. Již druhý rok jsem bez Lexaurinu a psychických potíží, zcela nový člověk, bez bolesti. Občas nějaká viróza, ale oproti tomu, co bylo, to nic není.
Děti neměly už tři roky ATB a můj 16ti letý syn říká, že mu nikdy nebylo lépe. Navíc kapky Joalis jsou zaměřeny hodně i na psychiku, takže se pročistí i vztahy a celé okolí. Díky bohu za Joalis, nedám na něj dopustit a doporučila bych ho všem, kteří se chtějí opravdu uzdravit. Je potřeba jen trpělivost, ale stojí za to. Za mě patří obrovské DÍK paní Joklové, která mi zachránila život."
Lucie 37 – klientka Ludmily Joklové

16)  Bodavá bolest v hrudníku, zejména při nádechu
"Můj manžel Pavel si asi před rokem začal stěžovat na bolesti hrudníku. Při plném nádechu ho píchalo v blízkosti klíční kosti. Tato bolest mu bránila v plynulém dýchání. Odvezla jsem ho do fakultní nemocnice v Brně Bohunicích, kde lékaři nedokázali diagnostikovat příčinu potíží. Nakonec mu řekli, že je zdravý. Bolest se ale stále vracela. Někdy byla horší, jindy se to dalo zvládnout. Nic nepomáhalo. Navrhla jsem mu, zda nechce zkusit detoxikační metodu Joalis u paní Dany Blahové, kam jsem chodila i já se svými problémy. a domluvila termín. Manžel dostal sadu kapiček a poctivě kapal ráno i večer a po měsíci si už ani nevzpomněl, že měl nějaký problém. Bolest se nevrátila.
Komentář terapeutky: Pan Pavel si stěžoval na bodavou bolest v hrudníku, zejména při nádechu. Salvia vyhodnotila chronickou infekci, mikrobiální ložisko a zátěž organickými toxiny v pojivu a v příčně pruhovaných svalech. Otevřela jsem mikrobiologii a určila problémové bakterie a plísně. Od Covidu se také ptám na očkování, zda dělá problém. Pan Pavel si odnesl Pranon, Info dren K1 a Deimun Activ.
Cítí se dobře, bolest ustoupila."
Jana + Pavel B. 43 let, klienti poradkyně Dany Blahové

17)  Bolavé klouby prstů na rukou
"Mé sestře se v jejích 45 letech začaly zvětšovat kloubky na prstech ruky. Při sebemenším nárazu do kloubu prstu ji to dost bolelo. Postižené byly především ukazováčky rukou, které se začaly křivit. Ptala se sama sebe, jestli je to začátek jejího stárnutí a jestli už nyní má počítat s artrózou. Protože jsem ji už dříve pomohla s alergií a její dceři s akné, domluvily jsme se na měření. Joalis používám pro své potřeby a pro rodinu už od roku 2012 a vím, co všechno se dá Joaliskama vyřešit nebo alespoň pomoci. Bylo mi jasné, že musíme řešit usazování solí a distribuci vápníku v organismu. Obdržela kapky Urinodren, Biosalz, Artidren. Již v průběhu první kúry ji kloubky přestaly bolet. Po druhé kúře, která obsahovala Omandren, Biosalz a Spirobor jí klouby splaskly na původní velikost. Jsou to již 3 roky a sestra s prsty prozatím nemá žádné potíže."
Jana, 54 let, Brno

18)  Časté vzdychání a nemožnost se pořádně nadechnout. 
"Jednoho dne mi má kamarádka sdělila, že často vzdychám. Dost jsem se tomu podivila, protože jsem si ničeho takového nevšimla. Když jsem si ale svého dýchání začala více všímat, musela jsem uznat, že je to tak. Vzdychám poměrně často a mám shrbená ramena. Ještě k tomu jako bych se nemohla pořádně nadechnout. Myslím tím nadechnout pořádně do plných plic. Prostě to nešlo. Žádný zjevný důvod pro vzdychání jsem v tehdejší životní situaci neviděla a tak jsem požádala o pomoc terapeutku JOALIS (paní Magdalenu Spilkovou). Po důkladném testování mi byly předepsány přípravky na plíce a jejich zátěž (RespiD a GripinS) a na psychiku (Streson a Embase). Ze začátku se nic moc nezměnilo, ale jak již to u přípravků JOALIS je, chtělo to svůj čas a trpělivost. Po nějaké době jsem si všimla, že mé vzdychání již není tak časté a i dýchání bylo volnější. Dnes je již vše v pořádku a také mí přátelé zaznamenali změnu. Jako bych prý měla větší chuť do života a taky že jsem více veselý parťák. Sam za sebe bych řekla, že se cítím jako by ze mne spadl nějaký kámen, co mi seděl na hrudi. Je to příjemný pocit, který bych přála úplně každému." 
Irena, 60 let – klientka Magdaleny Spílkové Brno

19)  Zažívací a střevní potíže, stav po covidu - 81let
Vážená paní Buchtelová, ráda bych Vám poděkovala jménem 81leté maminky. Poprvé se u Vás léčila v prosinci 2017 se zažívacími a střevními potížemi, nechutenstvím, úbytkem váhy, zhoršenou psychikou trvající několik týdnů. Po dobré zkušenosti s Joalis kapkami v rodině se rozhodla pro měření a léčbu u Vás. První zlepšení střevních potíží a nechutenství se dostavilo ihned po týdenním užívání. Celkové zlepšení už po využívání první kúry. Poté na Vaše doporučení vynechávala ze stravy lepek, což byla v jejím věku velká změna. Jelikož nechtěla, aby se potíže vrátily dietu držela. Druhá zkušenost přišla v březnu 2020 při závažném covidu. Hospitalizace v nemocnici, asi 15 léků denně, zhubla 15 kilo, nemohla chodit. Po návratu z nemocnice stav nebyl dobrý. Trvalo nechutenství, neudržela v sobě žádné jídlo. Byla nasazena Vámi doporučená kúra. Po 1 týdnu opět Joalisky zabraly. Stav se postupně zlepšoval. Maminka s Vámi řeší i jiné zdravotní problémy. Vždy oceňuje Váš lidský přístup. Dokážete povzbudit a vysvětlit, co se v těle odehrává. Maminku neodrazují ani detoxikační příznaky. Odezní během pár dnů.
Paní Renata  -  terapeutka Ivana Buchtelová

20)  Záněty v těle, bolesti zad, jaterní testy, 
„Můj manžel měl neustálé záněty v těle. Které se mu přesouvaly. Býval i půl roku na neschopence. Došlo to tak daleko, že měl takové bolesti zad a byl hodně slabý, že dokázal spát jak celou noc, tak i většinu dne. Když něco udělal, šel si vyčerpaný zase lehnout. Už jsem si s ním nevěděla rady, protože lékař mu pouze předepisoval léky na bolest a nic víc. Tak jsem zašla za známou rehabilitační lékařkou, která ho vyšetřila a řekla mně, že už mu medicína nepomůže, že dostal tolik antibiotik a léků, že musíme začít přírodně. Jinak o něj přijdu. Byla jsem z toho nešťastná. Ale zároveň mi doporučila p. Vintra. Tak jsme za ním začali chodit. Ze začátku jsem byla k tomu velice skeptická, protože sama mám zdravotnické vzdělání. Ale když jsem viděla, jak se manžel zotavuje, za pár měsíců mu bylo výrazně lépe. Měl hodně zvýšené jaterní testy a asi po půl roce léčení p. Vintrem se mu jaterní testy naprosto srovnaly. Manžel měl několikrát růži na noze, měl borelii, lymfatický systém měl hodně zatíženy toxiny. On nemá slizniční imunitu, takže každý bacil, co kolem něj projde, na něj sedne. Jsem hrozně ráda, že mu můžu dávat kapky, protože tím mu pomáhám, aby nebyl pořád nemocný. Třeba Covid jsme neměli a jak jsou teď různé respirační onemocnění, tak není tak často nemocný a nebo to nemá tak hrozný průběh jak to bylo před tím.  Poté jsem sama požádala p. Vintra o měření. Během půl roku jsem začala navštěvovat kurzy Joalis a úspěšně jsem složila i druhou zkoušku. Zatím se snažím pomáhat v rodině a přátelům. Dceru jsme taky vyléčili z atopického ekzému. Já jsme prostě hrozně vděčná, že jsem se k firmě Joalis dostala, protože nám moc pomohla. Třeba časem si zakoupím Salvii a budu aktivnější. terapeut"  Petra - klienti pana Vintra

21)  Záněty močových cest, ATB, trávení
"Dobrý den paní Krejčí, už více jak 5 let se na vás obracím s různými problémy a bolestmi. Napuchlými koleny to začalo, také se opakovaly záněty močového měchýře, problémy s průduškami, také bolesti jater a špatné trávení. Místo po doktorech a užívání různých léků, které někdy ani nepomáhaly, se při potížích obracím na vás. A minule jsem říkala, že už se k vám těším, že mi dokážete pomocí. Jsem ráda, že dcera již dávno vás doporučila. Protože mám s léčbou velice dobré zkušenosti, také vás příbuzným a známým doporučuji. Nedám na vás dopustit!"
S pozdravem Jana ve věku 73 let.- klientka z poradny Lucie Krejčí
Komentář terapeutky: Při první návštěvě měla paní velmi oslabenou imunitu, často ATB na záněty močových cest. Doporučila jsem jí vynechat potraviny z kravského mléka, které špatně tráví, upravily jsme stravu a čistily střeva a zažívání. Při každém zhoršení je u paní vidět velký vliv psychiky, takže zaměřujeme kúry i na ni, zejména Relaxon působí velmi dobře. Poslední rok neměla ani jedny ATB. Trávení se zlepšilo i psychicky je paní mnohem vyrovnanější.

22)  Recidivující respirační infekce horních cest dýchacích
"Od dětství trpím na opakované infekty horních cest dýchacích a často jsem brala antibiotika. Byla to náhoda, že jsem poznala paní Evu Dvořákovou, poradkyni Joalis. Rozhodla jsem se vyzkoušet metodu zjištění toxických zátěží těla a následně detoxikaci preparáty Joalis. Moje poradkyně se zaměřila, kromě problému dýchacího systému, na imunitu. Užívala jsem tyto kapky: RespiDren, Kokplus, Pranon, Imun, Spirobor, ArtiDren, IK Mix, LiverDren, CorDren a Gripin (samozřejmě, že ne všechny najednou). Ke své poradkyni chodím již pátým rokem. Díky zlepšené imunitě nemám zánět průdušek, nestříkám si již nosní kapky s kortikoidy a momentálně neužívám žádné léky. Informační preparáty Joalis přispěly ke zlepšení kvality mého života. P.S. Nezkusíš, nezjistíš (smajlík). Evičko, moc děkuji."
Lubica, 61 let, Olomouc. klientka Evy Dvořákové

23)  Atopický ekzém, dlouholetý
"O metodě Joalis jsem se dozvěděla před 15 lety. Měla jsem ruce rozpukané, bolavé a dá se říct "rozežrané" do masa. Diagnóza od lékařů byl atopický ekzém, na který jsem se léčila už od dětství a na ruce mi v té době nepomohl ani týdenní pobyt v nemocnici. Kolegyně v práci mi doporučila terapeutku v Brně. Po terapii, která trvala tři měsíce se mi ekzém prvně výrazně zhoršil a poté (zhruba po dvou měsících) se jak kouzelným proutkem ztratil. Čisté ruce bez ekzému mi vydržely 2 až 3 roky, ale poté se znovu začal vracet. Zkoušela jsem různé potravinové doplňky na ekzém a detoxikaci těla, ale neměly efekt. Vzpomněla jsem si na Joalis a po několika letech jsem se k němu vrátila, tentokrát k terapeutce Lucii Krejčí v Body Centru, která mi udržuje organismus ve zdraví a bez ekzému již několik roků. Nemusím utrácet za jiné potravinové doplňky. Metodu doporučuji všem blízkým a známým, protože podle mě je zázračná."
Anita, Náměšť nad Oslavou  - klientka Lucie Krejčí

24)  Kožní problémy pityriasa (fleky na kůži), únava, stres
O metodě detoxikace preparáty Joalis jsem se dozvěděla v roce 2021 od známé, která mi doporučila terapeutku Eriku Fialovou na základě velmi dobrých referencí a sama s ní měla dobré zkušenosti.
Cítila jsem se tehdy celkově velmi unavená a vyčerpaná. Projevil se mi také problém na pokožce, lékaři jej nazvali pityriasis versicolor. Bylo to velmi nepříjemné a dlouho se to nechtělo ztratit. Jako další problém jsem tenkrát pociťovala bolest v koleni, které jsem si za studií zranila při volejbalu a nyní se po námaze zase ozývalo. Dříve jsem zkoušela různé metody alternativní medicíny (bylinky, Diochi, preparáty na přírodní bázi), které mi pomohly jen částečně, spíš na akutní problémy, ale příčinu problému se nepodařilo odstranit. První kúry preparátů byly zaměřeny na psychiku, stres a podporu imunity a zdánlivě se netýkaly fyzického těla. Výrazná změna nastala cca po 2-3 kúrách zaměřených na psychiku. V těle se nastartoval čistící proces, který vytahoval z těla staré zátěže, o kterých jsem vůbec nevěděla. Byla jsem vždy překvapena, s čím vším se tělo potýká. Během jednoho roku se vyčistila zátěž na mnoha úrovních – játra, střeva, urogenitální trakt, kůže. V průběhu terapie se projevily další patogeny a jejich toxiny jako například viry, koky, bakterie, radioaktivita apod. Tato část byla velmi náročná. V průběhu detoxikace jsem měla fleky po celých zádech, na ramenou, trochu na hrudníku a také se objevila červená vyrážka na šlapce pravé nohy, korespondovalo to s fleky na zádech. Tyhle kožní problémy mě hodně potrápily, jelikož byly dosti viditelné. Vše se však podařilo s velkou dávkou trpělivosti a důvěry vyčistit. Takže teď už mám kůži čistou. Důležitá byla zejména psychologická stránka, kterou jsme s terapeutkou intenzivně řešily. Doporučuji terapeutku paní Eriku Fialovou z důvodu jejího profesionálního a odborného přístupu, ať už z hlediska znalostí preparátů Joalis, tak i z hlediska holistického poznání těla, znalostí psychologie a neméně důležitá je její empatie a porozumění.
Valerie, 47let, Brno, klientka Eriky Fialové tel: +420 773 924 477

25) Angína, antibiotika, mandle
Ve svých 27 letech jsem poprvé dostala angínu. Byly mě předepsány několikatery antibiotika, které bohužel nezabraly a doktoři mě strašili, že se mi angína bude vracet a že mi proto doporučují mandli odstranit. Po první angíně hned operace? To se mi však  zdálo i vzhledem k mému povolání dosti riskantní, protože hlas mě živí  a kdo ví, co by na to mé hlasivky.
Obrátila jsem se tehdy s nadějí  na svou babičku Marušku, která byla dlouholetou terapeutkou firmy Joalis a zajela  k ní do Brna na měření. Vyměřila mi kapky, vzpomínám si, že  mezi nimi byl Angin, Kokplus, Orodren, další už si, bohužel nepamatuji. Vím jen, že to byly dvě kúry, po kterých angína odešla a od té doby, jsou to už tři roky, se neobjevila. Mám z toho nesmírnou radost, že jsem v tomto případě odolala nátlaku lékařů a že mandli dosud mám. Nejen za to vděčím kapičkám od firmy Joalis. 
Kristýna, 30 let - Praha, klientka Marie Dluhé

26)  Nervový systém, zažívání - 10let hledání pomoci
"Detoxikace pomocí preparátů Joalis se stala přelomovým bodem v mém deset let trvajícím hledání zdraví a klidu v životě. Díky spolupráci s mým terapeutem Rostislavem Němcem se můj život začal mnohem rychleji posouvat nejen ke zdravému tělu, ale i k hlubšímu pochopení důvodů mých problémů. Moje komplikovaná situace vyžadovala opravdu celostní přístup, jelikož se jednalo o kombinaci potíží s nervovým systémem, zažívacím ústrojím a dýcháním. Dnešní konvenční medicína neviděla mezi těmito věcmi žádnou souvislosti a asi i proto mi nebyla schopna pomoct. Za rok a půl spolupráce s panem Němcem se toho postupně v mém životě změnilo mnoho a v poslední době se postupně začínám cítit stále častěji tak dobře, jak jsem to zažíval asi naposledy v dětství. Během dvaceti let poměrně intenzivního utrpení jsem totiž už opravdu zapomněl, jaké to je být zdravý. Ve svém okolí už jsem tuto metodu doporučil několikrát s podobně pozitivními výsledky.
 Petr 37 let" – Klient Mgr.Rostislava Němce 

27)  Únava, migrény, nespavost, PMS.
O metodě jsem se dozvěděla od kolegyně v práci, byla velmi spokojená a doporučila mi navštívit terapeutku Eriku Fialovou. Mám raději přírodní a bylinnou léčbu než klasickou medicínu a chemické léky.
Když onemocním, nebo někdo z rodiny raději to řeším bez léků z lékárny. 
V dětství jsem trpívala častou nemocností. Měsíc co měsíc jsem byla nemocná, většinou to byla angína nebo zánět průdušek. Prodělala jsem i zápal plic a také Boreliózu. Velmi často jsem tedy užívala antibiotika. Také jsem trpěla na ekzém. Časem se mi vyvinulo astma. Od 16 let tedy chodím na kontroly k lékaři, mám léky, ale nemám pocit, že by mi nějak pomáhaly. V posledních letech mě trápila neustálá únava, migrény, bolesti v bedrech, premenstruační syndrom. A také se mi hůř usínalo, měla jsem pocit, že se občas nemůžu večer zahřát. Jelikož mám blíž k přírodní léčbě, rozhodla jsem se řešit své problémy metodou detoxikace, jako má kolegyně. S terapeutkou jsme zjistily, že mi zůstaly nějaké nedořešené staré infekce - zátěže, na játrech, v okruhu ledvin a na části mozku.
Začaly jsme je tedy čistit od pozůstatků virů, koků, ale i metabolitů. Našly se také pozůstatky po prodělané borelióze. Jak se dařilo zátěže z těla odstraňovat, tak se dostavila úleva a příliv energie a cítím se mnohem vitálněji.
Problémy s premenstruačním syndromem a bolesti v zádech ustoupily. Pozoruji, že se mi zlepšila imunita. Když děti nebo někdo z rodiny onemocní, už to od nich automaticky nechytám. Pokud už onemocním, tak průběh bývá velmi mírný a délka léčení je výrazně kratší. To mě těší. Také lépe spím. I pokožka se zlepšuje a projevy astmatu se zmírnily. S detoxikací jsem začala teprve před rokem, užívala jsem asi 6 kúr, ale vidím pokroky.. Dále pokračujeme v řešení astmatu, ráda bych se úplně zbavila léků i problému. 
Myslím, že metoda je dobrá a určitě bych ji doporučila člověku, který se zajímá o přírodní léčbu, alternativní způsoby léčení a nespoléhá jen na klasickou medicínu.
Jsem velmi spokojená a po své zkušenosti bych rozhodně doporučila i metodu i terapeutku.
Dominika, 45let, Brno, terapeut Erika Fialová
 

28)  Migrény, křeče v nohou, močové cesty
S metodou detoxikace a preparáty Joalis mám zkušenost cca 12 let a jsem velmi spokojená. Přišla jsem na podnět kamarádky, která měla dobré zkušenosti. Trpěla jsem častou migrénou, dále jsem mívala křeče v nohou, v kotnících, bolesti v zádech, PMS a také jsem trpěla neustálým stresem. Nechtěla jsem užívat léky proti bolesti. S klasickou medicínou jsem neměla v řešení mých problémů dobrou zkušenost. Věřím více bylinkám a přírodním způsobům léčení.
Jsem velmi ráda, že jsem se rozhodla řešit svoje zdravotní problémy tímto způsobem. Díky detoxikaci preparáty Joalis mě přestala trápit migréna, kterou jsem měla velmi často několik let. Za ta léta jsem se zbavila pozůstatků boreliozy, usazených solí, které mi působily problémy s pohybem, plísní, které mi působily problémy v močovém ústrojí. Mnoho dalších věcí, které mě trápily po řadu let se ztratilo a upřímně už si na některé ani nevzpomenu a jsem za to ráda. Jsem velmi spokojená jak s preparáty, tak s terapeutkou a velmi všem tuto metodu doporučuji. 
Vlaďka 62 let, klientka Eriky Fialové, Brno

29)  Borelioza, angíny, žlučník
Kapky Joalis mi vždy zaberou, ať už řeším jakýkoliv problém. A to mohu říci, že jsem si prošla v životě ledas čím, i psychickými problémy...Např. borelioza, super produkt Spirobor, nemohla jsem vůbec chodit, těžká únava, ale Spirobor s kombinací dalších kapek je prostě zázrak. Na opakované streptokokové angíny pomohl  Streptokok. Na imunitu to byl Imun, trávení mi vyvažuje Bilidren, který pomáhá hlavně na žlučníkové potíže. Jsem štastná, že ve svých 54 užívám trvale pouze jeden lék a mohu si v radosti a zdraví užívat naplno svého života.
Paní Krejčí děkuji za její trpělivost, ochotu a vstřícnost při terapiích v Joalisu. Dalo by se říci, že mi kapky již několikrát zachránily život.
S pozdravem Sylva P. klientka Lucie Krejčí


30)  Boreliozu vám v Austrálii nevyléčí
Před více lety jsem dostal klíště při koupání u rybníka. Klíště jsem hned nenašel, protože se bohužel přisálo do podbříšku, těsně do horní části ochlupení. Našel jsem ho po 4 dnech úplně napité, asi centimetr veliké a odstranil ho.
Shodou okolností jsem pár dní nato odjížděl do Austrálie na služební cestu. V letadle se mi začalo dělat z neznámého důvodu zle. Po příletu do Austrálie jsem se ubytoval a další den začal chodit na školení. Můj zdravotní stav se postupně zhoršoval a na místě klíštěte se začala dělat velká červená skvrna. To mi začalo docházet, že to nebude v pohodě a že budu mít asi boreliózu. Zdravotní stav se každým dnem zhoršoval a to jsem teprve začal třitýdenní školení. Poprosil jsem tedy lidi ve firmě a ti mě vzali k firemnímu doktorovi. Prohlédl mě a na informaci, že to může být asi borelióza od klíštěte reagoval tím, že v Austrálii klíšťata nemají a poslal mě do nemocnice. Tam mi odebrali krev a poslali do laboratoře v Melbourne. Já mezitím pochopil, že to nebude jednoduché řešit v Austrálii a že mě ani nikdo nevyšetří, či nebude správně léčit. Zavolal jsem tedy do Česka na infekční do Bohunic v Brně a na Bulovku do Prahy. Podle popisu příznaků mi obě nemocnice jasně potvrdily boreliózu a nadiktovali mi 3 druhy antibiotik, ať zkusím aspoň jedny z nich sehnat na místě. V Melbourne v nemocnici jsem sehnal jedny z nich a okamžitě je nasadil. Mezitím jsem do dozvěděl, že krev šla do centrální laboratoře v Sydney a že nemají séra na analýzy boreliózy.
   Po nasazení oněch antibiotik se mi do pár dní začalo dělat líp. Pak jsem dokončil školení a odletěl domů. Dobral jsem první kůru antibiotik za cca 3-4 týdny a pak jsem měl cca 2-3 týdny pokoj. Pak se příznaky začaly vracet zpět. Nasadil jsem tedy znovu ony antibiotika a uvědomil si, že tudy cesta nevede a že se příznaky budou asi pořád vracet zpět, pokud neproběhne úplné vyčístění borélií z těla ven. Dobral jsem tedy druhou kůru antibiotik a mezitím kontaktoval mojí kamarádku  Soňu Procházkovou, která mi dlouhodobě dělá poradkyni v těchto věcech zdraví. Joalisky jsem od ní měl vícekrát a úspěšně mi pomáhaly. Potvrdila boreliózu a nasadila mi přípravek Spirobor. Ten jsem užíval třikrát denně asi 6 týdnů. Během té doby odezněly všechny příznaky a cítil jsem se zdravý. V následujících měsících či letech se již nikdy příznaky nevrátily zpět ani se neobjevily žádné další nevysvětlitelné následky, které mívají lidé po borelióze, za což jsem jí vděčný.
S pozdravem Martin 45 let, klient Soni Procházkové

31)  Detoxikaci doporučuji těm, kteří opravdu chtějí něco změnit
Paní Krejčí jsem vyhledala proto, že jsem nechtěla konzumovat léky, které problém nevyřeší, pouze potlačují nepříjemné projevy těla. Po velké dávce stresu se mi zhoršila pleť a stres se projevil i mj. tiky v oku. Doporučení na paní Krejčí jsem získala od velmi dobré známé, která rovněž považuje nemoc za projev nesouladu těla a duše. Zdravotními problémy se tělo snaží na něco upozornit a buď můžeme jeho hlas přehlušit klasickým lékem (nic proti nim, taky si občas nějaký vezmu), anebo se snažit přijít na to, co je způsobuje. Ono totiž vše souvisí se vším a pokud zdravotní potíže v těle pacient a lékař vnímají izolovaně, nikdy nenajdou příčinu. A lidé chtějí rychlá řešení na problémy, na které si zadělávali roky i desetiletí. Tělo jsme si (byť i nevědomě) neničili poslední týden, nelze tedy očekávat zázraky na počkání.
A právě detoxikace je delší cesta k poznání svého těla. Stále jsem v tomto procesu, díky kterému je moje tělo citlivější, vnímavější na podněty zvenčí, a to mi umožňuje si více všímat, co a jak na mě působí. Popíšete-li nejenom fyzické obtíže, ale i aktuální okolnosti, dokáže paní Krejčí najít vhodný přípravek na zmírnění obtíží.
Tato cesta není pro každého, rozhodně ne pro ty, kteří chtějí pohodlně konzumovat léky, aniž by cokoli změnili (např. životní styl, míru stresu a další rizikové faktory). Detoxikaci doporučuji jen těm, kteří opravdu chtějí něco změnit a jsou ochotni pro změnu i sami něco udělat. Vedlejším produktem detoxikace u mě mj. je i to, že se mi vyhýbají nachlazení a covidem jsem prošla bez problémů.
Paní Marta - klientka Lucie Krejčí

32)  Dlouholeté zkušenosti s Joaliskama
S Joalisem máme zkušenosti přes 12 let a rozhodně kladné. Pamatuju si, když bylo našemu synovi (Adam) okolo 5ti let a řešili jsme nějaké ty horečky a já dostal kontakt na Vás. Už si nepamatuju, jestli to byl Nobac nebo jiný Joalis, ale po nasazení se uzdravil, a to bez použití antibiotik či jiných "chemických" preparátů. A toto je myslím důležité, nezatěžovat tělo zbytečně takovýmito stopami. Od té doby řešíme nemoci a neduhy v naší rodině především díky Vám a Joalis. A až na málo výjimek jsme chemická léčiva nepotřebovali. S Vaší diagnostikou a pomocí Joalis jsme například řešili:

- několika týdenní únavu (já), chrapot, průdušky, nepohodu. Sám jsem hned nasadil Nobac (kdyby to byly bakterie) a Antivex (kdyby to byly viry), ale nic se nezměnilo. Pak jsem zavolal Vám a doporučila jste Chlamydie. Po
 nasazení preparátu Chlamydi se cca do 14ti dnů vše subjektivně vyřešilo. Kapal jsem ho ještě alespoň měsíc potom.
- akutní reakci Adámka na bodnutí hmyzem (prokázána alergie) - po nasazení Joalis rychlá úleva během několika málo hodin!
- bolení krku, rýmečka u Adámka úspěšně vyřešeno Mykotoxem
- syn Matyáš: velmi rychle nastoupivší horečka ke 40ti °C, bolesti, malátnost,  opět po Vaší indikaci a nasazení konkrétních Joalis (myslím Gripin) až zázračné uzdraven během několika hodin.
- u Matyáše (a posléze i u mě) vyřešeno zvracení, bolesti zad, horečka Anaerobem
- opakované těžko identifikovatelné stavy nepohody řešeny úspěšně například Spiroborem, ParaPara, či jinými Joalisy
- v době covidové nasazen úspěšně Gripin Scor - pak kapán preventivně
- mnoho a mnoho různých nachlazení, rýmeček, kašlů, horeček, bolestí... řešeno různě Gripinem, Antivexem, Nobacem, KokPlusem, Mykotoxem, a jinými Joalisy
- ne na vše nám ale Joalis zabral tak skvěle, někdy zabral až po druhé kúře a s mým zažíváním a seboreou si zatím neporadil. Obecně ale máme s akutními stavy zkušenosti opravdu velmi dobré, v některých případech až zázračné. 

Nejvíce si vážím Vaší rychlé a nezištné pomoci - na zavolání, napsání zprávy. A pokud jsme měli Joalis doma, okamžité nasazení se často odrazilo na rychlém uzdravení. 
I když jsem koupil lahviček Joalis za nemalý peníz, nelituji ani koruny – je to přírodní léčba bez nutnosti ATB, kortikoidů apod. Děkuji
Bohumil - klient paní Marie Jirkové

33)  Streptokoky, spálová angína, kyselina močová
Dobrý den, naší terapeutkou je p.Jirková, které tímto moc děkuji, že nám radí a pomáhá řešit některé zdravotní problémy a je pro nás vždy na telefonu.  Vzhledem k tomu, že naše rodina přírodní produkty JOALIS užívá již několik let a máme s nimi jenom samé dobré zkušenosti, ráda se o některé podělím.
Např.: GRIPIN – nám pomáhal při covidu, měli jsme opravdu velmi mírný průběh. Velmi se nám osvědčil u vnoučat NOBAC, KOKPLUS - neustále zápasily se streptokoky a spálovou angínou. Jako prevenci užívají IMUN, Lichořeřišnici, Echinaceu a návštěvy u lékaře již nejsou tak časté a i díky tomu jsme se mnohokrát vyhnuli užívání antibiotik. Dále se nám osvědčil MOLLICUT na pupínky, které vnuk dostal po návštěvě bazénu. U mě se upravily zažívací problémy po nasazení METABEX a BETADREN. Manžel měl vysoké hodnoty kyseliny močové v krvi, upravili jsme jídelníček, ale to nepomáhalo. Pak po konzultaci nasazen InfoDren, později URCID a hodnoty klesly o polovinu.
 Mohla bych jmenovat další produkty, které naše rodina užívala na různé zdravotní problémy. Pokud bylo dodržováno doporučené dávkování, problémy buď úplně odezněly nebo se zmírnily. Jsou to přírodní produkty a já jim věřím.
 Děkuji za celou rodinu a přeji krásný den. Marie – klientka paní Marie Jirkové

34)  Puchýře v oblasti ramen a krku
„Dobrý den, chtěla bych se podělit o zkušenost s užíváním kapek Joalis. Před rokem se manželovi udělaly velké puchýře v oblasti ramen a krku, které byly velmi bolestivé. Lékař mu předepsal mast a léky na utišení, ale toto nezabíralo. Teprve až po diagnostice od terapeutky Joalis začal užívat kapky na bakterie, po kterých došlo k viditelnému zlepšení, úlevě a uzdravení. Já a celá naše rodina i s pejskem jsme začali zdravotní problémy řešit přes Joalis.
Nejvíce užíváme kapky na bolesti zad Vertebra. Na parazity – ParaPara, bakterie – Nobac, Mykotox, Zooinf… Při covidové pandemii nám pomohly kapky Gripin.
S léčbou Joalis, jsme velmi spokojení a skvěle funguje v souladu s tělem a hlavně jsou přírodní, což velmi oceňujeme. Od doby, co jsme poznali terapeutku pí. Jirkovou a Joalis, nechodíme vůbec k lékaři.
Děkujeme, že existuje JOALIS.“
Věra , 65 let, Vysočina, klientka paní Marie Jirkové.

 

 

 

 

 

 

 

 

35)  Gynekologické potíže po porodu, zánět v očích
S téměř zázračnými účinky přípravků Joalis jsem se setkala po porodu. Tehdy mi byly na kontrole zjištěny rezidua v děloze, kdy byl nutný lékařský zákrok. Po zákroku však další kontrola odhalila přetrvávající zánět. Má osvícená gynekoložka mě okamžitě odeslala k ověřené poradkyni Joalis, ať zkusíme zánět vyřešit jinou cestou, než antibiotiky, kvůli kojeni. Poradkyně skutečně vytestovala ložisko zlatého stafylokoka v oku (nosím čočky) a také i v děloze. Dříve jsem opakovaně trpěla zánětem očí a užívala antibiotika. Dále zoonákazu toxoplasmózou  (skutečně mě v těhotenství kousla kočka) a ještě další zátěže.. Poté, co jsem začala užívat Okuladren, Kokplus, Depren, Zooinf se změny dostavily překvapivě rychle. Večer, v šeru jsem si všimla, že vidím lépe než předtím.  Výborně jsem se po opravdu dlouhé době vyspala a za 14 dní byla děloha při opakovaném ultrazvuku zcela bez nálezu, k radosti mé i mé gynekoložky.  Od té doby jsem Joalis doporučila několikrát svým známým. I oni měli u svých dětí velmi pozitivní výsledky...
Miroslava Brno – klientka Ludmily Joklové

36)  Bulka v prsu a zápěstí - benigní.
Svou poradkyni jsem kontaktovala kvůli nahmatané bolestivé bulce v prsu, kterou jsem měla u lékařů vyšetřenou ultrazvukem jako benigní reaktivní uzlinu. Nespokojila jsem se s výsledkem, že uzlina reaguje na nějaký zánět v těle a rozhodla se to řešit, jelikož se problém opakoval po půl roce. K tomu se v průběhu času přidala rostoucí bulka v zápěstí na téže straně těla jako uzlina, takže bylo jasné, že v lymfatickém systému není něco v pořádku. Poradkyně mně kupodivu nedoporučila preparát na lymfu jak bych čekala, ale přímo na konkrétní mikrobiální zátěže: Chlamidy, Mollicut, atd.  Již na začátku první vytestované kúry ustoupila velikost bulky v prsu na polovinu a zmizela bolestivost a bulka v ruce se také zmenšila. Další kúrou jsme řešili streptokokové zátěže na srdci a hlavně ložisko mycoplasmatické infekce v pankreatu.  Po druhé kúře mi při zavírání dveří v zápěstí prasklo a ráno nebylo po bulce ani vidu – po prasknutí obalu se zřejmě vstřebala.. Po dobráni kúry zmizely převážně všechny obtíže, ale já dále pokračuji, protože chci dotáhnout celkovou detoxikaci.
Miroslava Brno – klientka Ludmily Joklové

37) Bolest žaludku po jídle, výběr vhodných potravin
K paní Ivaně Buchtelové mě přivedla neustálá bolest a nepříjemné pocity v žaludku po jídle přesto, že se stravuji zdravě, jím jen jídlo a ne průmyslové produkty. Úpravu jídla jsem udělala již dříve, ale to nestačilo a bylo mi stále špatně. Objednala jsem se na doporučení kamaráda, který již před mnoha léty tuto kúru absolvoval a zbavil se na mnoho let alergie. Paní Buchtelová mi moc pomohla, protože mi poradila, které potraviny nejíst. Také jsme probraly, jaké zdravotní problémy jsem měla v posledních letech a domluvily jsme se, na co se v první fázi zaměříme. Řešily jsme zátěž viry, metabolismus, močové cesty ale i stres, který jinak blokuje funkčnost orgánů. Každý to máme jinak poskládané, proto ne vždy zaberou univerzální rady... Přípravky vybírala paní Buchtelová mě a mému tělu "na míru". Dodržuji pravidelné užívání kapek a vyloučila jsem potraviny, které mi nebyly doporučeny. Sama jsem nedokázala najít, co všechno mi dělá problém. Cítím se dobře, mnohé se vylepšilo, mám více energie, zlepšily se i některé symptomy menopauzy. V kúře pokračujeme dále.
Michaela – klientka terapeutky Ivany Buchtelové

38)  Alergie, astma, očkování, HPV, chlamydie, očkování, otoky nohou
Zdraví není otázkou štěstí ani náhody. Zdraví je vědomá cesta, symbióza člověka a života, který žije. Kapky Joalis známe a užíváme řadu let celá rodina (včetně zvířecích členů), vždy podle aktuálních potíží, ať už se jedná o drobnou nerovnováhu v těle, či na duši nebo i "závažnější" potíže. Potíže vždy sleduji v celém kontextu a snažím se proto zařadit i další léčebné a uzdravující prostředky a techniky. Kapky mi pomohly např. ve chvílích, kdy mi do cesty vstoupily alergie všeho druhu, dokonce začínalo astma. Dnes neberu žádné léky, po astmatu žádné stopy! Společně s kapkami se mi podařilo vyčistit tělo od zdánlivě nemožného (to vám pravděpodobně řekne lékař) od borrelií, HPV, chlamydií a dalších. Dříve mi také byla diagnostikována endometrióza (prý chronické onemocněni), dnes žádnou nemám. Kapky mně i dítěti pomohly také ve chvílích prodělaného traumatu. Pro děťátko jsem využila kapky v době před a po očkování k odstranění nežádoucích toxinů z těla. U našich zvířecích členů často používáme k odvedení parazitů a různých virů z těla. Manželovi pomohly kapky skvěle vyčistit lymfu a tím odstranit otoky a bolesti dolních končetin. Pomáhaly také ve chvílích, kdy se zbavoval závislosti a čistil tělo z užívání cigaret. Vám všem, kteří jdete svou cestou ke zdraví nebo si ho udržujete s láskou a vděčností doporučuji přípravky Joalis.
Lucka,36let

39) Seboroická dermatitida, rosacea, psychická nepohoda, deprese
Dobrý den, s detoxikací mám zkušenost již od roku 2011. Jezdila jsem k terapeutovi panu Jakešovi do Brna, poslední 2 roky jezdím k manželům Rohlíkovým z Prlova. Ve frekvenci 1 - 4x ročně podle obtíží či jen na kontrolu. Největším viditelným problémem u mě byla vždy seboroická dermatitida a naposled před rokem rosacea - vždy v obličeji. Kdo zná a měl, ví o jak úporný (a citlivý) problém se jedná. Detoxikace mi vždy pomohla! Někdy bylo po 2-3 týdnech kapání kapek po problému, obličej zcela čistý, pouze jedenkrát za ty roky se mi stalo, že seborea se začala stahovat až po cca 3 měsících kapání. Dále mi detoxikace velmi pomohla v nastolení psychické rovnováhy - měla jsem v životě náročná období, která ústila do velké psychické nepohody, úzkostí až depresí a také s pomocí kapek jsem se přes tato období dokázala přenést. Zklidnily mě a působily tak, že jsem nemusela polykat prášky proti úzkosti, depresi. Nadto trpím autoimunním onemocněním jater, štítné žlázy aj. - a dosud jsem zdravotně stabilizovaná. 100% věřím, že je to i díky detoxikaci. Nedokážu slovy vyjádřit vděk, že tato metoda existuje! Jsem nesmírně ráda, že jsem pro sebe našla tu nejlepší alternativní metodu ke klasické medicíně, jaká jen může být! Od té doby, co detoxikuji, už nehledám nic dalšího. Děkuji mnohokrát skvělým manželům Rohlíkovým a vynikajícímu panu Jakešovi!  Přeji jim vše nejlepší!
S pozdravem a vděčností Pavlína, 47 let 

Komentář terapeutky
Paní Pavlína je velmi křehká, ale také velice statečná žena. Ve svém životě čelí velkým, ne vždy příjemným výzvám. Pro preparáty Joalis si chodí podle toho, jak se aktuálně cítí, a to psychicky, či fyzicky. Přes svůj mladý věk, toho stihla hodně zažít. Je po operaci štítné žlázy, má pryč ledvinu a léčí se se zánětem jater. Má za sebou zkušenost s velmi vážným onkologickým onemocněním. Kam se na to vše hrabe nějaká „obyčejná rosacea“.  Ale právě kůže je na venek vidět nejvíce a obličej obzvlášť. To ji hodně trápilo. Stav kůže řešila ve dvou kúrách a už po druhé kúře, kde jsme nasadili SkinFag, který byl nově na trhu, došlo k velkému zlepšení.
1.kúra: Cranidren, Cutidren, Emodren, Autoimun
2. kúra: Medulon, Nodegen MOTHR, Skinfag
U každého klienta se snažím harmonizovat psychiku. Nodegen v jakékoli podobě je vždy na svém místě. V další kúře se potřebovala postavit na vlastní nohy, naučit se opřít sama o sebe, být si jistá v kramflecích, zakořenit. Čelila změnám v zaměstnání i doma v rodině.
3. kúra: Opeddren, Hipp, Infodren OSsakrum, Nodegen sxt
Dnes má změny za sebou, vše zvládla. Kůže je v pořádku, onkologické onemocnění již jen ve sledování. Mám z ní velkou radost.
Vlaďka Rohlíková- terapeut

40)  Angína, bolest v krku po dovolené
Koncem srpna jsem si přivezla z dovolené nějaký virus, možná z klimatizace v autobuse – kdekdo tam pokašlával, a tak by nebylo divu. Bolelo mě v krku, měla jsem bílo na mandlích a klasické pití Coldrexů a cucání Neoangínu nezabralo, jak bych potřebovala. Po 3 dnech jsem uvažovala o návštěvě lékaře, ale v době nedostupnosti antibiotik jsem váhala – co by mi vlastně dal a jestli by to vůbec zabralo. Pak jsem zavolala paní Jirkové ze Žďáru. Poradila Nobacter 4x denně, vitamín C a kloktat heřmánek. Za den a půl mě přestalo bolet v krku a cítila jsem se daleko lépe. Bílé fleky zmizely během 2 dní. Tak rychlý efekt jsem ani nečekala. Kapky budu ještě 2 týdny užívat, aby se tělo doléčilo z bakterií, ale i tak... V době stoupající rezistence na antibiotika a hledání nových léků s neantibiotickými mechanismy je něco podobného zázrak. A já jsem ráda, že o něm vím a že znám lidi, kteří mají s Joalisem zkušenosti a umí dobře poradit.
Paní Jirková děkuji! Vaše klientka Alice

41)  Histaminová intolerance, chronická únava, vyčerpanost
Začalo to celodenní únavou. Byl jsem schopen usnout kdekoliv, v sedě i ve stoje. Proti tomu noční nespavost, opuchlé oči. Zarudlý obličej, svědivé fleky na kůži po celém těle. Nejhorší to bylo na čele a v obličeji, kde jsem si uvědomoval, že to všichni vidí. Začalo mi vypadávat obočí a vyrážka se zhoršovala, objevovala se na dalších viditelných místech, předloktí, hřbet ruky, mezi prsty na rukou. Návštěva kožního lékaře nic nevyřešila. Bylo mi doporučeno, ať změním stravovací návyky a objednám se na alergologii. Ale jak je změnit? Podle jakého klíče či rady? Po týdnech čekání na termín, jsem na alergologii podstoupil veškeré reakční testy na potraviny, pyly, plísně, drogérii a chemické látky, se kterými jsem mohl být ve styku. Po 4 měsících při třetí návštěvě u alergoložky,  mě byla zjištěna histaminová intolerance. Dostal jsem letáček s informacemi o co se jedná, bylo mi doporučeno prostudovat internet, kde se dozvím víc. Řekli, že existují nějaká Antihistaminika, se kterými se dá nemoc dobře zvládnout. Jinak nic.

Začal jsem objevovat antihistaminovou dietu. Našel jsem si jídelníčky a doporučení, kterým potravinám se vyhnout, a naopak co jíst. Vůbec to nebylo jednoznačné. Někdy jsem se po doporučených jídlech cítil dobře, jindy nastala bouřlivá reakce v podobě zarudnutí, otravného svědění a průjmů. Zkusil jsem koupit a používat doporučovaná antihistaminika. Byly dost drahé a vůbec mi nepomáhaly. Několik měsíců jsem byl jen na rýži a vařené zelenině. Při této stravě se mi značně ulevilo. Po nějaké době jsem přidal vařené kuře nebo dušenou rybu. Bylo to fajn, zhubl jsem 8kg. Ale žádné uzdravení se nekonalo.
Třikrát jsem navštívil i výživovou poradkyni, která k mému překvapení, o histaminové intoleranci věděla ze všech lidí, se kterými jsem se doposud potkal, nejvíce. Shodli jsme se na tom, že universální jídelníček, který by fungoval na všechny, prostě neexistuje. Každý si musí najít sám, co právě jemu vyhovuje. I přes moje snažení a držení diety jsem zůstal stát na mrtvém bodě a pořád se můj zdravotní stav nelepšil.

Po nějakém čase mi byla doporučena Jonášova metoda a našel jsem si terapeutku Vlaďku Rohlíkovou. Rád jsem využil možnost jít vyzkoušet tuto metodu. Moje očekávání se naplnilo a můj zdravotní stav se začal pomaličku zlepšovat. Myslím, že mi v první fázi hodně pomohlo vytipování vhodných a méně vhodných potravin. Dnes už díky kapkám Joalis netrpím žádnými z těchto problémů. Můžu jíst běžná jídla jako ostatní a nemusím se omezovat žádnou dietou. Chtěl bych poděkovat manželům Rohlíkovým za jejich čas, který mi i mé manželce věnují a stále nám vysvětlují, co s čím souvisí. Ještě jednou velmi děkujeme, že se o nás i naši rodinu už léta staráte a máme díky vám to nejdůležitější – zdraví.
Petr 52 let, klient Vlaďky Rohlíkové, tel: 731 515 795 - poradce pro Řízenou detoxikaci

Komentář terapeutky: pan Petr ke mně přišel v dosti zbědovaném stavu. V depresi, v beznaději, kůže v hrozném stavu, vyčerpaný, s chronickou únavou. Pracoval jako řidič, ale nemohl se stravovat v restauracích, na cesty si připravoval do krabiček jen rýži a vařenou zeleninu – to bylo jediné, co mohl sníst a neskončit s alergickou reakcí na pohotovosti, což se mu stávalo. Dalo se u něj vytestovat kde co, od metabolitů přes parazity až po psychické problémy, a to se snažil svému stavu nepodléhat. Spíše už to trvalo příliš dlouho. Využíval celkem 6 kúr během 1,5 roku. V každé kúře řešil jeden až dva pentagramové orgány, opakovaně fascie, psychiku a postupně k tomu parazity, bakterie včetně Borelie, lepek a ostatní metabolity, střevní mikrobiom, soli.
Byl to proces uzdravování organismu. Byla radost s ním pracovat, rozkvétal mi před očima, opět se smál, přestal být vyčerpaný, upravil se spánkový režim. S manželkou se učili poznávat potraviny, které jsou vhodné. Jeho jídelníček začal být velmi bohatý, omezení se zmenšovaly. Dnes si dává pozor jen na mletý pepř. Konzumuje i pečivo, tedy lepek a nečiní mu to ani kožní, ani zažívací potíže. Běžně si dá i tzv.,, hospodské jídlo“. Zaměstnání nezměnil. Poprvé ke mně přišel v roce 2016. Někdy přišel jednou za rok nebo vůbec. Letos u nás byl na kontrolní otestování. Výsledek je, že se stále cítí dobře, jí všechny potraviny a žádné potíže nemá. Dává si pozor jen na mletý pepř, po kterém cítí nepatrný zažívací diskomfort.

42) Bolest zad, paraziti, viry
Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenost s kapkami Joalis. Můj muž měl dlouhá léta problémy se zády. Před rokem se to tak vystupňovalo, že už musel zůstat doma a nemohl se hnout. Je mu 40let a k doktorovi nechodí, protože vše samo přejde, ale tentokrát šel, protože už nemohl vydržet. Doktorka mu dala obstřik a prášky od bolesti, po kterých mu bylo hrozně zle. Nakonec svolil a zavolali jsme paní Joklové, která mu zjistila v ledvinách měchožila, na srdci covid, herpes vir a spoustu dalších věcí. Po dvou kúrách už o zádech nevěděl a do teď neví. Vše si během 4 kúr vyčistil. Moc děkujeme paní Joklové za ochotu a Joalis za to že je. Nebýt Joalis nevím, co bychom dělali. Používáme už celá moje rodina i kamarádky. Petra 40 Brno, klientka Ludmily Joklové

43) Norovirus - zkušenosti z poradny
v posledním roce často zjišťuji u klientů zátěž virem Novovirus, který nemusí projít jen jako lehké 1-3 denní průjmové onemocnění, ale může se v těle usadit na různých místech – např. játra, slinivka, střeva s dosahem až do močových cest.  Projevy nemusí být typické pro střevní chřipku: lidé často řeknou, že měli jen malý jednodenní problém, ale až po delší době začnou mít individuální potíže na které běžné prostředky jako rýžová dieta nebo živočišné uhlí nestačí. Mají problém se špatným trávením, bolením břicha nebo celkovou svalovou únavu. I když hodně spí, ráno jsou unavení. Potíže jsou různorodého charakteru, protože zdrojová infekční ložiska, mohou být po celém těle: např. mandle, ucho, srdce, močový měchýř (může být inkontinence u mladších ročníků i dětí), stěžují si i na zvýšený krevní tlak apod. Dobrá zpráva je, že se nám daří problémy řešit řízenou detoxikací poměrně během krátké doby.
Z poradny RNDr. Ludmily Joklové 2024

44) Moje zkušenosti s tradiční medicínou při bolesti kloubů  
Dobrý a krásný den, vylíčím vám moje zkušenosti s tradiční medicínou, která neléčí, ale udržuje pacienta na lécích. Moje problémy začaly pozvolna, nenápadně. Tu bolela ruka, otekly prsty… obstřiky pomohly jen na krátkou dobu. S ortopedem jsme hledali příčinu a prý artritida.. skočte si na revmatologii. Jenže kam? Všude měli pacientů moc a nové nebrali.
Až se na mě usmálo štěstí. Sice jsem si musela pár měsíců počkat, ale stálo to za to. První doktorka, která se konečně zajímala o člověka, dávala záludné otázky a světe div se, za pět minut jsem znala diagnózu. DNA. Odběr krve a instrukce jak se s touto nemocí dá žít bez léků….Jenže…to byl teprve začátek.
Pak přišly další bolesti. Klouby a kosti, svaly v různém pořadí…..i zašla jsem k obvodní doktorce, která má u mého jména napsáno, že odmítám chemické léky a jediná její otázka byla: „ Berete léky na bolest?“ Musela jsem přiznat, že bohužel jsem v takovém stavu, že léky beru…tak jsem obdržela recept na další várku Ibalginu a už jsem vycházela z ordinace. Pracovala jsem v rodinné firmě a to se musí člověk jó otáčet, aby byly všichni spokojeni. Jenže i v práci si všimli, že jsem najednou jak zpomalený film a nestíhám makat 10h s úsměvem na tváři. Makala jsem, makala, až jsem se zhroutila. Plakala jsem neuvěřitelné dvě hodiny v kuse a nemohla jsem nikomu vysvětlit, že mi nikdo neumřel. Lékařka byla spokojená, protože jsem obdržela léky na uklidnění a spaní a jediné její bylo: „ Proč jste nepřišla dřív…?!!“ Jakoby dva měsíce předtím nestačily?
Rok to trvalo než jsem všechny léky vysadila a byla konečně „provozu schopná“  v normálním režimu. Jenže bolesti se vrátily v ještě větší síle. V té době jsem myslela i na sebevraždu, protože z toho nebylo úniku. Bolesti hlavy, které trvaly i tři dny a jak přišly, tak zase odešly. Bohužel ne na dlouhou dobu. Zdravá strava, cvičení, meditace, masáže a rehabilitace, ale nic dlouhodobě nepomohlo.
A pak to najednou přišlo, po pěti letech nepohody a bolestí mi dcera přinesla na papírku tel.číslo a prý se mám objednat. 

Paní Spílková, která se mě ujala, nestačila valit oči. Překyselený organismus, plísně, paraziti a borelie snad ve všech orgánech mého těla. Některé procedury jsem musela absolvovat dvakrát pro větší účinnost (paraziti) a trvalo dva roky než jsem si mohla vydechnout. Co myslíte teď? Jsem v pohodě, jen čas od času zajdu „na prohlídku“ a doladíme co je mimo normu.
Děkuji za kapky Joalis a paní Spílkové za lidský přístup k mým problémům.
Věra z Brna - Klientka paní Spílkové