Vy se ptáte, terapeut odpovídá

Otázka (klient s věkem 3 roky)

Dobrý den, můžu k vám objednat i dceru, které jsou 3 roky? Děkuji. JJ

Odpověď (Pavel Jakeš)

Samozřejmě můžete. Naše poradny navštěvují i daleko mladší, ale i daleko starší klienti :-). Věk zkrátka není žádným omezením. Zavolejte si prosím na tel. 545 241 303, kde Vám nabídnou Vám vyhovující nejbližší termín.

Otázka (detoxikace během těhotenství)

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, zda je detoxikace možná i v průběhu těhotenství a nebo se musí počkat např až po kojení. Jsem nyní ve 13TT. Děkuji za odpověď. Kateřina P.

Odpověď (Pavel Jakeš)

Dobrý den, kapky lze užívat jak v těhotenství, tak i při kojení. Před tím však doporučuji konzultaci s lékařem nebo zkušeným terapeutem. Platí však též, že obě tato období jsou pro ženu velice emocionální a žena je citlivá na vše, co se s ní a kolem ní děje. Obecně bych doporučoval vyhnout se detoxikaci gynekologického ústrojí a řešit spíše jinou oblast nebo pokud to není nutné odložit detoxikaci na pozdější období, či dobu po porodu.  Během užívání kapek dále nelze vyloučit individuální detoxikační projevy, které by u budoucí maminky mohly vést k obavám. Pokud ale došlo k otěhotnění během užívání kapek, není důvod se toho obávat. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na Vás, event. na obou rodičích.
Pokud byste chtěla další podrobnější informace, můžete mi zavolat do Body Centra v Brně na telefonní číslo 545241303, případně na moje telef. číslo 605326790, to však nejlépe v čase mezi 18. a 19. hodinou, kdy se věnuji dotazům svých klientů. Můžete též využít služeb kteréhokoliv z poradců, kteří v Body Centru působí. Objednat se můžete na uvedeném telefonním čísle.

Otázka (pes)

Dobrý den, pane Jakeši. Před lety jste nám vyléčil nemocného jezevčíka. Teď našemu psímu příteli zjistili dost vysoký obsah cukru v moči, několik dní zvracel a měl průjem a čtyři dny téměř nic nebaštil, průběžně krmíme kvalitnimi granulemi, i když průběžná hladina cukru v krvi je v normálu. Ani lékař si to nedokáže vysvětlit. Vim, že Vy určitě příčinu znáte:-). Děkuji za Váš čas:-) KK

Odpověď (Pavel Jakeš)

Dobrý den, moc se omlouvám, že odpovídám až nyní, ale nějak nestíhám. Hladina cukru u pejsků je často problém stresu a stravy. Stres působí zejména v okruhu ledvin, jater a slinivky. Pokusil bych se dát stravu více šetřící, zejména k játrům a slinivce. Granule typu Hepatik a nebo s ohledem na žaludeční obtíže, jinak se dá dát vařená rýže s uvařeným kuřecím masem, podával bych Flavobion, tabletová forma ostropestřce mariánského, dle návodu. Jinak vysaďte klasický cukr. Z Joalisu bych začal kapat, Liver Dren, Velien Dren, Metabex, Metabol.