Příběh fenky labradorského retrívra Darwby

„Chtěla bych se s vámi podělit o příběh fenky labradorského retrívra Darwby z naší chovatelské stanice, kterou kapky Joalis doslova postavily na nohy a tím i zachránily život.

Bydlíme mimo město, na kraji Brna, téméř na samotě v lese a psi jsou naším velkým koníčkem. Jsou to především kamarádi a členové rodiny.
S medicínou pana doktora Jonáše jsem se poprvé setkala asi před 8 lety, a to právě v souvislosti s našimi psy. V té době mi v naší chovatelské stanici labradorů velmi pomohly kapky Joalis při řešení imunitních problémů a problémů souvisejících s porodem a odchovem štěňátek. Od té doby se detoxikační medicína stala nepostradatelnou součástí našeho života.
Na jaře roku 2012 bylo naší fence Darwby 12,5 roku. Žádnými vážnějšími zdravotními problémy netrpěla, jen měla pár neduhů spojených s věkem, jako bolesti páteře a kloubů. Veterináři mě ujistili, že vzhledem k jejímu věku je to naprosto normální a my jsme to tak brali. Někdy měla horší dny a někdy lepší. Jednoho dne při ranním venčení jsem si všimla, že fenka se stále snaží neúspěšně vymočit. Hned mi bylo jasné, že tohle je vážné, tak jsem ji naložila do auta a jela s ní k veterinárnímu lékaři. Pan doktor fenku vyšetřil, udělal sono močového měchýře a řekl, že je tam hodně písku, ale ten zřejmě močovou trubici neucpal, protože je u fen dost široká a tohle bývá hlavně problém psů - samců. Darwby dostala injekci s tím,že se musí do 2-3 hodin vyčurat. Pokud se tak nestane, bude muset na operaci, protože močová trubice by mohla být zarostlá nádorem. Bylo mi z toho velmi smutno, protože narkóza u psa v tak vysokém věku je více než nebezpečná. Jaká byla moje radost, když se fenka po příjezdu z veteriny domů vymočila. Byla opět veselá a já jsem se mylně radovala, protože jsem vůbec netušila,co bude dál následovat.....
Druhý den ráno se fenka nemohla postavit na zadní nohy, naštěstí se bez problémů venku vyprázdnila a následovala další cesta k veterináŕi. Diagnóza zněla, že je to zřejmě vše od páteře a fenka dostala v injekční formě velmi silné léky. Fence byla odebrána krev a moč k vyšetření ledvin - výsledky byly negativní.....
Léky bohužel nezabíraly, druhý den se už Darwby odmítala postavit na nohy a při každém našem dotyku doslova plakala bolestí. Opět cesta k veterináři, byly nasazeny jiné léky, které zabraly jen na krátkou dobu, poté opět zhoršení. Darwby se nepostavila ani k misce, měla jakoby i ztuhlý krk a šíji,vypadalo to, že nemůže vůbec sklonit hlavu. Naštěstí byla ochotna přijímat potravu vleže a nechat se od nás krmit. Bohužel silné bolesti trvaly dál, přidalo se i nadměrné pití a močení,  které dle lékařů souvuselo s podáváním silných léků. Když už to celé trvalo 2 týdny a nedocházelo ke zlepšení, začala jsem přemýšlet, zda Darwby raději nezbavit utrpení a nenechat ji uspat. Nejhorší bylo to, že se ani pořádně nevyspala, viděla jsem na ní, že si nemůže ani pohodlně lehnout a na jejím výraze bylo vidět, jak je strhaná bolestí. Jediné, co mi pořád bránilo v tom její život milosrdně ukončit bylo to, že to ani v tak pokročilém věku nevzdávala a snažila se dojít vždy statečně vyvenčit a čekat na krmení, ke kterému jsem ji zřejmě díky jejím bolestem musela často přemlouvat.
Shodou náhod jsem šla zrovna v té době na kontrolu toxické zátěže do Body Centra k panu Jakešovi a já mu řekla o Darwby. Přesněji řečeno jsem mu jen řekla, že má problémy s páteří a dodnes mi v uších zní jeho: "To není páteř, to jsou ledviny", má zánět ledvinné pánvičky a od toho ty šílené bolesti. Nasaďte okamžitě ledvinový balíček-ženy. (Urinodren, Urinohelp, Hypotal, Gynodren) a kapte 2krát denně 4 kapky. Odcházela jsem z Body Centra s novou nadějí, že by se mohlo ještě vše v dobré obrátit. Našim psům nedělá problém přijímat ani lihové preparáty, kapu jim je na plastovou lžičku a nebo přimo do tlamy. Kapala jsem Darwby všechny 4 preparáty 2 krát denně a asi za 4 dny začala vylučovat velké množství tmavé a velmi páchnoucí moči. Za další 2 dny začala močit i nekontrolovatelně samovolně pod sebe a vyčurala 2 kamínky obalené krvavým hlenem.Toto celé trvalo ještě asi týden, poté se barva moči začala vracet do normálu a Darwby se vydržela nepočurat přes noc. Postupně začala vstávat bez naříkání a bylo vidět, že bolesti ustupují. Postupně se její stav zlepšoval a jedno ráno za námi přišla a vrtěla radostně ocasem! Dnes už nemá ani domnělé bolesti kloubů od pokročilého věku. Je veselá, ve svých téměř 14 letech si stále udržuje respekt od ostatních psů ve smečce, raduje se z vycházek, krmení a ráda se přijde pomazlit, čemuž se už v poslední době vyhýbala.
Zanedlouho tomu bude už rok, co to celé začalo a bych chtěla poděkovat hlavně panu Pavlu Jakešovi, protože nebýt jeho a jeho přehledu a znalostí, tak naše Darwby by tady s námi už zcela jistě nebyla. Můj dík samozřejmě patří panu MUDr.Josefu Jonášovi a celému jeho týmu, který se podílí na vývoji, výrobě a distribuci preparátů Joalis.
A ještě si nemohu odpustit dovětek.
Někteří moji přátelé nechápou, že co se chodím detoxikovat, tak jsem nepotřebovala žádné léky, ani lékaře a ptají se mě, jak vím, že kapky nejsou placebo a opravdu účinkují?

Tak vážení, pokud takhle má účinkovat placebo, tak ať to klidně placebo je  :-)

Renata Krejčí
Muchova Bouda,Říčky 1
628 00 Brno
CZECH REPUBLIC
mobil 00420602535759
www.muchovabouda.cz