Mgr. Antonín Kunický

  • Absolvent UK v Bratislavě, obory šport a zdravie, učitelství těl.výchovy
  • Absolvent MU v Brně, obor regenerace a výživa ve sportu
  • Trenér zdravotní tělesné výchovy
  • Výživový poradce
  • Sportovní fyzioterapeut
  • Poradce pro detoxikaci organismu od roku 2016
  • Poradenskou činnost vykonává v poradnách v Brně, občas i přímo u klientů
  • Při práci s klienty úspěšně propojuje své mezioborové znalosti sportovního fyzioterapeuta, pedagoga, výživového poradce a poradce informační medicíny 
  • Lektor základních kurzů informační medicíny Joalis

Od mala jsem byl zvídavé dítě, které nešlo s proudem. A poté, co jsem se (ve čtyřech letech – musím se pochlubit) naučil číst, to se mnou „šlo z kopce.“ Stále jsem četl, vyptával se dospělých na ledasco, porovnával, dumal...to mě přivedlo k částečné neposlušnosti, nespokojení a neuspokojení s oficiálním výkladem ve škole, osnovami i řekněme konflikty s učiteli. Známky ale byly samé... Možná se ptáte, proč to na sebe tady „vyzvoňuji“, že Vás některé chci snad odradit od mé pomoci Vám (nechci psát slovo službě), ale myslím si, že díky těmto vlastnostem, dá se říci světonázoru, dnes dělám to, co dělám.

Na vysoké škole jsem vystudoval obory  výživa a regenerace ve sportu, šport a zdravie, získal nejvyšší trenérskou licenci...no a mimoto jsem si stihl vystudovat tělocvikáře, nějaké ty licence a kurzy také proběhly. Všechny tyto obory jsou z velké části aplikovaná medicína, i když pro laika to tak nemusí vypadat a může mít představu, že se na sportovních školách jen hraje fotbal, basketbal či volejbal.

Dnes pracuji jako sportovní fyzioterapeut, kondiční a zdravotní trenér, poradce pro výživu a detoxikaci. S tím vším se moje práce s joalis nádherně doplňuje a souzní. Používám i jiné metody, doplňky, ovšem Joalis je základ. Díky co nejlepší skladbě toho, co daný člověk v danou chvíli potřebuje, se účinky ne sčítají, ale násobí. Je samozřejmě důležitá i ekonomická stránka věci, poměr cena/výkon, a to tyhle metody splňují velmi dobře. A také ušetřit „pár korun“ na svém zdraví se nevyplácí a jak jsem psal výše, je potřeba co nejvíce násobit pozitivní účinky. Samozřejmě často platí spěchej pomalu aneb závod želva a zajíc.

 

Případy z praxe

Paní Sm.

Celkově horší fyzický i psychický stav, jih Moravy – Pálava. Vyměřena rozsáhlá mikrobiologie, z části na mozku a nervovém systému, dále logicky zatížený lymfatický systém, zažívání, ledviny… Nedostatek téměř všech minerálních látek. Bylo potřeba zabít několik much jednou ranou, jenže úplně všechny nešly najednou...ovšem po nasazení emočních preparátů, mozku, sleziny a nobacu(zde by mohl někdo namítat, že přece slezina je protivirová imunita a ne jenom bakterie), jenže toho bylo moc a spolehnul jsem se na salvii. Po pár dnech telefon, zhoršení stavu, teploty, konečně se imunitní systém probudil - proto ta slezina a borelie a spol. začal likvidovat. Uklidnil jsem paní, že je to dobře a ona mně potvrdila vyšší teplotu po letech, tělo se zase umělo bránit. Intuitivně si upravila dávkování na 7 kapek jen večer a po třech měsících se celá nadšená ozvala, že její stav se rapidně zlepšil. Proběhlo další měření, trochu ještě borelioza, dořešíme přes plicní okruh a lymfa. Spousta věcí se vyřešila i bez zacílených kapiček, jen díky tomu, že se organismus zbavil nejhorších zátěží, ovšem několik základních okruhů nás ještě čeká. Změřena i část rodiny, ale to je zase jiný příběh a na pokračování…

Pan Mi.

psychická nepohoda, nespavost, z toho pramenící, impotence, způsobená podpůrnými steroidními prostředky -posilování.

Dostal preparáty na ledvinový okruh a depren. Dále sám chtěl testedren(byl logicky vyměřen( i když je spíše pro okruh jater, myslím, že ho částečně vyléčil už ten název preparátu :) Po měsíci zájem o druhé pohlaví, lepší spánek, po několika týdnech další zlepšení v obou směrech. Druhá kůra jaterní okruh a z toho pramenící problémy. Dále rehabilitační cvičení 2x týdně několik měsíců. Dnes , cca půl roku po detoxikaci, je jeho stav dle vlastních slov : „Jsem velmi spokojen, spím dobře a vše funguje jak má!“

 

Další příběhy ve zkratce aneb pozoruji často změny životních náhledů...

Dívka Mi po přestupu na střední školu s pocity, že je toho na ní moc po detoxikaci a podání minerálních doplňků končila pololetí kompletně na výbornou a zdravě sebevědomá.

Muž Pa , sportovec, několik detoxikačních kur, největší viditelná změna dosazena po kuře s preparátem depren.

Další muž Ma  po několikáté detoxikaci změnil své priority, jak v práci, tak v osobním životě. Detoxikace byla zaměřena na pohybové problémy atd.

Muž po vybraní sady bioharmony prodal s manželkou byt, zeštíhlil firmu a odstěhoval se do rodinného domku za město.

 

Je nutno podotknout, že u výše uvedených bylo z zahrnuto rehabilitační či zdravotní cvičení, doporučeny změny jídelníčku, doplňky stravy konzultovány i další faktory. Ovšem vždy nasazeny kapky joalis. Na zdravotní stav bylo možné reagovat rychle a operativně díky této skutečnosti a korigovat průběh léčby a detoxikace.

V mnoha případech přichází lidé, kterým okolí jejich zdravotní problémy okolí nevěří, má je například za hypochondry, lenochy, simulanty… po té, co je jejich stav rozklíčován a je podobný až totožný z jejich pocity se mnoha uleví. Nastává zlepšení stavu, co klient vykazoval subjektivně a i objektivně, a nejen podle měření, problémy i symptomy, ovšem vyšetření na diagnostických zařízeních bylo negativní (z pochopitelných důvodů).

Na druhé straně mám spoustu klientů, kteří například z důvodu velké vzdálenosti nemohou docházet často, měření probíhá po několika měsících, konzultace po telefonu nebo mailu.

Po domluvě často diagnostikuji přímo v místě bydliště, často celou rodinu.

Oříškem jsou často kožní problémy, je třeba klienta připravit na delší dobu detoxikace, což v dnešní zrychlené době ne každý akceptuje.

Ne, že by jiné problémy nebyly často během na delší trať, ale nejsou většinou tak viditelné.

Často po té, co se zlepší stav jednoho člena rodiny, vybuduje se důvěra k detoxikaci i u dalších. Přestalo u mě také platit, že doma není nikdo prorokem.

U většiny klientů doporučím i změnu stravy, fyzickou aktivitu, minerální, vitamínové či bylinné doplňky.

 

Rozhovor s Mgr. Antonínem Kunickým otištěný v bulletinu Joalis Info, 3/2023