Helena Macháčková

Poradce pro detoxikaci organismu,  

Působí již pouze v Blansku
tel: 721128144

Moje motto: Zdraví je naším největším darem.

Moderní doba má nejen své plusy, ale i mínusy. Za posledních 60 let se rozvinul veškerý průmysl, hlavně chemický. Každodenně se setkáváme s předměty vyrobené z materiálů, které se v přírodě nevyskytují, jsou nepřirozené a jsou tedy nepřirozené i pro lidský organismus. Dýcháme znečištěný vzduch, pijeme chemicky upravenou uměle ochucenou vodu, jíme potraviny vypěstované pomocí umělých hnojiv, ošetřované chemickými roztoky. Doma máme své zvířecí mazlíčky plné parazitů. Ulice i parky jsou plné zvířecích výkalů. Další vymožeností jsou mobilní telefony. Nevhodně nošené na těle jsou mnohdy příčinou různých potíží jako bolest hlavy, zad, problémy s prostatou, s krevním tlakem, zažívacích potíží. Kouření cigaret, ale i vdechování tabákového kouře poškozuje zvláště imunitu a kardiovaskulární systém.
Všechny negativní vlivy se podepisují na našem zdraví. Pomalu není člověka, který by nejedl nějaké chemické medikamenty k udržení normálních funkcí svého těla. Ale každý chemický lék má své vedlejší účinky. Léky jsou důležité, ale měly by se aplikovat pro rychlé odstranění onemocnění.
Jedním z řešením jak předcházet civilizačním onemocněním je "Řízená a kontrolovaná detoxikace organismu podle MUDr. Josefa Jonáše." Tato originální metoda v oblasti přírodní a celostní medicíny pomohla už mnoha lidem.
Uvádím stručně několik kazuistik jako příklad různorodosti problémů, které se podařilo vyřešit nebo podstatně zlepšit:

Potíže neznámého původu

Co se to se mnou stalo? Nevím co mám dělat, kam se obrátit. Přítel mi poradil, že to mám zkusit ještě u vás. 
Tak přišla mladá 24letá žena. Před čtyřmi lety začala mít závratě a bolesti hlavy. Postupně se přidala ztráta koncentrace a paměti a trpěla velkou únavou. Absolvovala všechna možná vyšetření, nakonec se lékaři shodli, že trpí latentní tetanií, tedy nedostatkem hořčíku. Po celou dobu na tuto diagnosu dostává léky. Nic se nelepší, navíc se přidaly bolesti zad, kloubů, zhoršila se psychika.
Po proměření Salvií naměřená zátěž ze skupiny Enterobakterií, po upřesnění salmonelou. Tato bakterie napadla játra, dýchací cesty a vegetativní nervstvo. Předávkování hořčíkem se vyměřilo na nervovém systému. Chyběl molybden.
Na dotaz, zda prodělala salmonelozu, si nevzpomíná. Ale připoměla si, že na dovolené v cizině před mnoha lety měla žaludeční potíže a průjmy.
Po dvou kůrách, kdy jsme začaly s detoxikací jater, zdravotní stav klientky se začal vylepšovat. Hlavně se normalizovala psychika.
Názor klientky: proč lékaři nepostupují jako vy? Mohla jsem být ušetřena všeho toho utrpení. Po letech se konečně cítím jako normální člověk.

Muž 56 roků - stěhovavé prudké bolesti - hlava, srdce, plíce, nemůže se nadechnout, bolí klouby, velká únava. Léčí se na revmatologii. Vyměřeno autoimunní onemocnění, těžké kovy, borelioza, bakterie, viry, plísně a velká parazitální zátěž. Pracoval v kravíně. Pro první kůru jsem zvolila AUTOIMUN, VEGETON, ANTIMETAL a CRANIUM. Další kůra : znovu AUTOIMUN, CORDREN, VAGUS, NEURODREN, dále ještě využíval RESPIDREN, SPIROBOR, CHLAMYDIE, STRESON. Přestaly bolesti hlavy, dobře se mu dýchá, nepociťuje únavu. Pokračovat budeme detoxikací ledvin a jater.

Proč mám časté angíny a antibiotika nezabírají?

Asi už 5 roků časté angíny - až 6 x do roka léčené antibiotiky. Po poslední angíně stále zvýšená teplota a další antibiotika nepomohly, klientka cití velkou únavu a bolest žaludku. Salvií zjištěna bakterie spirocheta caucasica, která napadla žaludek, pravděpodobně přenos přes infikovanou potravu. Nákaza je i v dýchacídh cestách, v páteři a prodloužené míše, proto stále zvýšené teploty. Po první kůře se normalizovala teplota, po další žaludek, dýchací cesty a páteř. Angína se dosud neobjevila.
Klientka chce pokračovat v detoxikaci a tak důkladně zregenerovat celý organizmus.
Komentář: nákazu bakterií spirochetou nepřenáší jen hmyz, ale také nedostatečně tepelně upravené maso, ba dokonce domácí zvířata.

Vysoký tlak

Mladý muž nar. 1986 od 19 let pobírá léky na vysoký krevní tlak. Přišel v červnu 2008 proto, že se s braním léků, jak mu bylo řečeno na doživotí, nechce smířit. V dětství časté angíny léčené ATB, rozvod rodičů, úmrtí babičky, která se o něj převážně starala. Naměřen psychosociální stres, autoimunní onemocnění, na osrdečníku zátěž ATB, KOK plus, toxoplasmosa, těžké kovy. Po první kůře: EMOCE,CORDREN, AUTOIMUN a KOK plus lékař sám snížil dávky léků. 2. kůra: VEGETON, ANTIMMETAL, ATB a TOXOPLASMOSA byl tlak v pořádku.

Menstruace

Dívka 14 roků. Ve 12ti letech první menstruace, po dva roky stále bolestivá, nepravidelná. Lékařka chce nasadit antikoncepci. Matka nesouhlasí, neboť starší dceři, která brala antikoncepci víc jak 10 roků se narodilo postižené dítě a tudíž nemá v tento postup důvěru. Doporučen REGULAR, CRANIUM a EMOCE. Po druhé kůře GYNODREN, VEGETON, ANTIMETAL, GLI-GLU se nejen upravila menstruace, ale přešly i bolesti hlavy, které při první návštěvě neuvedla.

Prostata

Muž 55 roků problémy s močením, podle lékařů se nejednalo o zvětšení prostaty. Dle vyšetření SALVII' se jevila zátěž na prostatě: těžkými kovy, plísněmi, bakteriemi. Podán PROSTADREN, URINODREN, NO BACTER, YEAST. Problémy ustoupily, muž získal důvěru v detoxikaci a rozhodl se pokračovat.

Štítná žláza

V prosinci 2004 za mnou přišla paní, která byla na leden 2005 objednaná na operaci štítné žlázy s vidinou doživotního užívání léků. Návštěvu u mě brala jen jako pokus, protože alternativní medicíně moc nevěřila. Po první kůře nepřišla na domluvenou kontrolu s oznámením, že na operaci nemusela. V červnu 2005 využívala ještě jednu kůru a v prosinci se rozhodla pokračovat v detoxikaci, jelikož se její zdravotní stav zlepšil natolik, že lékaři přestali považovat její evidenci v endokrinologické poradně za nutnou.

Bechtěrevova choroba

Mladý muž ve věku 26 let přišel o berlích s diagnózou Bechtěrevovy choroby a byl pevně rozhodnutý bojovat o své zdraví. Zjistila jsem mu autoimunitní onemocnění, zátěž viry, plísněmi, borelií, antibiotiky, těžkými kovy, radioaktivitou, chemickou zátěž, zátěž z očkování a nedostatek vitamínů a minerálů. Zaujala ho především zátěž z očkování, poněvadž měl subjektivní pocit, že jeho potíže začaly právě po očkování proti chřipce, kdy do měsíce chřipkou onemocněl a chřipkový stav u něj dále přetrvával. Po absolvování několika kůr na všechny zmíněné zátěže může nejen chodit, ale také jezdit na kole či lyžovat. Jelikož nemoc zdědil geneticky po dědečkovi, rozhodl se dál pokračovat v detoxikaci společně s celou rodinou.

Problémy s otěhotněním

V září 2004 jsem začala pracovat s 33 letou ženou, která nemohla otěhotnět . Od 15 do 25 let užívala hormonální antikoncepci. Měla nepravidelnou menstruaci a trpěla výtoky, které se i po přeléčení stále vracely, podstoupila několik lékařských zásahů, vše bez úspěchu. Lékaři navrhovali jako řešení pouze umělé oplodnění, s tím ovšem nesouhlasil manžel. Naměřila jsem jí autoimunitní onemocnění, zátěž těžkými kovy, antibiotiky, plísněmi, viry, bakteriemi, parazity, zooinfekcí a chemikáliemi (paní pracovala jako kadeřnice, tudíž se často dostávala do styku s chemikáliemi z vlasové kosmetiky). Kromě kůry pro ni jsem doporučila také preparát pro manžela, jelikož v zájmu dosažení trvalejších výsledků, je třeba detoxikovat oba partnery. Po třech kůrách naprosto přirozeně otěhotněla a pod stromeček v roce 2005 se jí narodila zdravá holčička.

Mladí manželé přišli v srpnu v roce 2008. Paní nemohla otěhotnět. Dle lékařů jsou oba v pořádku. Paní doporučena kůra GYNODREN, NO DEGEN, DEURON, CRANIUM. Muži vyměřena zátěž těžkými kovy právě v nejdůležitější oblasti. Odnesl si TESTEDREN, ANTIMETAL a STRESON. Paní hlásí, že od prosince 2008 je těhotná

Padl mi do oka statistický údaj z novin:
…Více než polovina lidí musí brát denně medikamenty. Stává se, že lidé denně užívají deset i více nejrůznějších tablet, čímž se vlastně stávají chodící chemickou továrnou. Neuvědomují si vedlejší účinky každého chemického léku i když jsou upozorněni příbalovými letáky, že tyto léky mnohdy více škodí, než pomáhají. Léky jsou důležité při akutním stavu nemoci, ale většinou nemocného nedovedou zcela uzdravit a ten se stává trvale závislým na dalších a dalších lécích….
O tom svědčí klienti, kteří přicházejí k nám do poradny. Ti znalejší chodí preventivně, ale více je těch, kteří chodí v začarovaném kruhu a neví kudy ven a vyvést je z tohoto kruhu je někdy obtížné, vyžaduje to kázeň a trpělivost. Kdo se dá cestou alternativní medicíny podle Mudr. Josefa Jonáše dojde k harmonizaci nejen fyzického těla, ale i psychiky

Borrelioza

 "Bylo to na začátku května 2006, když mě na zahradě štípla do kotníku levé nohy velká moucha – ovád. Řekla jsem si: „To je toho, naskočí pupenec a za pár dní zmizí.“ A skutečně, jak jsem si předpověděla, tak se i stalo. Pupenec za pár dní zmizel.

1. jenže … Koncem května mě z ničeho nic otekly oba kotníky. Nic jiného, pouze kotníky a při chůzi mě dosti citelně bolely achillovy šlachy. Při vzpomínce na dětství a babiččina léčení jsem si kotníky natřela slivovicí, zabalila je do igelitu a teplých ručníků. A ejhle !  Za tři dny bylo po problému !

2. jenže …  Začátkem června, o měsíc později, jsem dostala z ničeho nic v pátek večer zimnici. Nic mě nebolelo, neměla jsem rýmu, ale teploměr ukázal horečku40,1 C. Opět při vzpomínce na babičku jsem si uvařila hodně čaje, kterým jsem se chystala horečku „vyplavit“. Opět ejhle ! V neděli odpoledne, jako když se mávne proutkem, teplota zcela běžná.

3. jenže … Za deset dní, bez jakéhokoli varování, se mi zkřivila půlka obličeje a přestalo mě mrkat levé oko – bylo statické. Podotýkám, že jsem se jinak cítila zcela zdráva ! Po třech dnech začalo ale oko bolet, okolí se na můj zkřivený obličej divně dívalo, přestávala mě „poslouchat„ levá ruka, tak jsem zašla do neurologické ambulance jedné kliniky. Paní doktorka mě chtěla ihned hospitalizovat, aby se zjistilo, „kde je zakopaný pes“. Hospitalizaci jsem odmítla, cítila jsem se zdráva, pouze jsem si nechala odebrat krev a za týden přijdu na kontrolu. Prozíravá paní doktorka si zapsala moje telefonní číslo s tím, že „kdyby něco“, tak zavolá. Za čtyři dny opravdu volala a důrazně trvala na okamžité hospitalizaci, a to ještě ten den. Krevní rozbor ukázal 12 druhů borrelií. Ihned po přijetí k hospitalizaci na infekčním oddělení mi provedli i lumbální punkci a diagnóza byla brzy na světě.Neuroborrelioza-serozní, meningitida, periferní paréza.

Pozor pro všechny ! 

              1)  nebýt parézy obličeje a statického oka, cítila jsem se zcela zdráva !

              2)  žádné příznaky borreliozy ! ( bez skvrn )

              3)  žádné příznaky meningitidy  ( jen ta „rychlá“ horečka )      

              4)  nikdy jsem na sobě neviděla přisáté klíště !

              5) jen štípnutí ováda !

              6)  kdo mě tedy infikoval ? Klíště, které jsem neviděla nebo ovád ? 

Po propuštění z nemocnice jsem  za čtrnáct dní – na doporučení svojí známé - navštívila v brněnském BODY CENTRU  paní Macháčkovou, která je známá jako „ Helenka“ a díky jejímu umu a preparátům pana doktora Jonáše vyháníme borrelie doslova ze všech koutů mého těla. Ony si s námi hrají na schovávanou, ale na  paní Helenku nemají !  Při každé kontrole v nemocnici, 1 x za rok, jsou lékaři překvapeni, že některé typy borrelií již nemám vůbec - a to bez  přeléčování antibiotiky - jiné mají stále se snižující hodnoty. Ale to my s paní Helenkou víme !  

Předpověď lékařů, že budu sedm až deset měsíců v pracovní neschopnosti se v mém případě nevyplnila, já jsem byla po dvou měsících plně práce schopná !

Paní Macháčková, Helenko, děkuji !

Pane doktore Jonáši a kolektive, děkuji ! "

                         Klientka   terapeutky Helenky Macháčkové

 Doplnění:

 jako dítě - ani v dospělosti ( 50 let ) - jsem nebývala nemocná, žádné léky (ani antibiotika, paralen, atd.) jsem neužívala. Nachlazení jsme vždy doma léčili čajem a vitamíny. Měli jsme štěstí, že to stačilo. Domnívám se, že toto sehrálo v mojí níže uváděné úspěšné  léčbě také dosti velkou roli.

 

 • Projevy před hospitalizací:

 

 • febrilní  stav před cca 3 týdny
 • bolest  achillových šlach  ( levá i pravá končetina )
 • periferní paréza ( zkřivení levé půlky obličeje, statické + nemrkající levé oko )

 

 • Ambulantní lékařské vyšetření před hospitalizací :

 

 • odběr krve + výsledek ( za 5 dní )

 

 • Borrelia garini IgG ELISA … positivní
 • Borrelia garini IgM ELISA …positivní
 • Bor.gar-Westblott IgG-EU …positivní
 • Bor.gar-West.blott IgM-EU …positivní
 • Borr.afzelii ELISA IgG  …….positivní
 • Borr.afzelii ELISA IgM …….pozitivní
 • Bor.afzeli-WB IgG  …………pozitivní
 • Bor.afzeli-Wb IgM ………….pozitivní
 • Borr.burgdorf. IgG ELISA ….pozitivní
 • Borr.burgdorf. IgM ELISA ….pozitivní
 • Bor.burgd. west.blot IgG …….pozitivní
 • Bor.burgd.. west.blot IgM ……pozitivní

 

 • vyšetření zraku (z důvodu parézy). Naštěstí zrakový nerv funkční. Na noc jsem si měla lepit víčko, aby oko nevysychalo
 • vyšetření sluchového nervu  (z důvodu parézy). Naštěstí negativní

 

 • Lékařské vyšetření  při hospitalizaci na lůžkovém infekčním oddělení  fakultní nemocnice
  (16. 6. 2006):

 

 • Lumbální punkce + výsledek

 

 • Serozní zánět, etiologie boreliová, pozitivní boreliové protilátky v séru i likvoru

 

 

 • Diagnoza:

 

 

 • Neuroborelióza – serozní meningoencefalitida s periferní parézou
 • Léčba v průběhu hospitalizace na infekčním lůžkovém oddělení fakultní nemocnice:

 

 • Kortikoterapie  ( infuze )
 • Antibiotika        ( infuze )
 • Rehabilitační terapie
 • Hospitalizace 14 dní

 

 • Domácí léčba:

 

 • Doxybene – antibiotika
 • o případném přeléčení se mělo rozhodnout při kontrole, která byla za měsíc
 • přeléčení ale nebylo třeba, viz níže.
 • první KO byla za měsíc, pak za tři měsíce,  pak za půl roku, a pak 1x ročně, neboť protilátky se snižovaly a některé se neobjevily vůbec.
 • v roce 2008 zněl závěr lékaře: „Res. klesající anmenstické protilátky. KO ještě za rok, poté vent.ukončení sledování“. 
 • EEG – žádná patologie v mozku neshledána  (cefalgie není)

 

 • Lékařské KO v ambulanci infekčního oddělení fakultní nemocnice od propuštění z nemocnice
  od 30. 6. 2006 do 8. 4. 2009
 • 5 x
 • Ihned po propuštění z nemocnice 30.6.2006 jsem byla na „měření“ u paní Macháčkové + užívání preparátů Dr. Jonáše. Borrelie paní Macháčková měřila v :

 

 • lymfatickém systému
 • mozku
 • kostech
 • borrelie postupně „utíkaly a různě se schovávaly “, to má zapsáno Helenka  (preparátů bylo moc  a já si je všechny  nepamatuji )

 

 

 • V roce 2009 jsem vyřazena z lékařské evidence ambulance infekčního oddělení fakultní nemocnice, neboť kontrolní odběr krve  je po třech letech „ čistý“.

 

 • Helenka ale „něco málo“ pořád měří, my ještě nekončíme