Blanka Humpolcová

Jsem povoláním dětská sestra, ale pracovala jsem také 11 let na odd. kardiochirurgie a neurologie. V současné době jsem na dětské ortopedii. Obory, kterými jsem prošla mně daly mnoho zkušeností a možnost proniknout do širší medicínské problematiky. Viděla jsem, že chronické problémy jsou dlouhodobě a těžce řešitelné. Sama jsem před 20 lety řešila chronické potíže s kolenním kloubem téměř 5 let a hrozila mi operace.  Dostala jsem se k lékaři, který uplatňoval celostní přístup a protože po 2 měsících moje potíže ustoupily, operace nebyla nutná. Tohle byla moje motivace k dalšímu studiu celostní medicíny.

Nejdříve jsem pomáhala se zdravotními potížemi vlastní rodině a postupně mě oslovovali další klienti, a proto jsem si zřídila poradnu komplexní celostní medicíny, kde se zabývám i stravou. Chodí za mnou celé rodiny, včetně dětí. Když přijdou děti poprvé, často jsou velmi neklidné, běhají po celé poradně a jsou těžko ovladatelné. Ve většině případů ode mě obdrží preparát Bambi Harmoni 4, který je celkově zklidní, uvolní a na další kontrole už je vidět rozdíl. Jsou klidné, usměvavé a dokáží se koncentrovat. Už tato změna je pro matku velký pokrok a úleva.

Dále se u dětí setkávám nejčastěji s těmito problémy: nosní a krční mandle, zažívací potíže, bolesti kloubů, noční pomočování dětí, neklid a nesoustředění dětí, bradavice, stravovací zlozvyky (pozor na konzumaci mléčných výrobků s dlouhodobou trvanlivostí), ekzémy, alergie a také u některých dětí detoxikujeme zátěže po očkování. Informace a objednávky na tel: 777 786 876.

Vybrané kazuistiky:

Nosní mandle
Chlapec 7roků, potíže: opakované nachlazení, zvětšená nosní mandle. Po vyšetření na ORL doporučena operace nosních mandle. Matka se rozhodla na doporučení známých navštívit moji poradnu.
První návštěva: zjištěno překyselený žaludek, Helikobakter. Podán Bambi 4 a Bambi 5
Druhá návštěva:  Helikobakter není, ale přetrvává zahlenění a zátěž viry a virovými toxiny. Podán Bambi Imun a Bambi Nasal
Po dobrání je dítě bez zahlenění a bez rýmy, cítí se dobře. Při kontrole na ORL je nosní mandle v pořádku a chlapec nemusel na operaci.
Komentář terapeuta: Tady bych ráda podotkla, že nosní mandle mají svůj význam a operace je vždy riziko a měla by být až posledním řešením. Často otok nosní mandle může být spojen s překyselením žaludku s přítomností bakterie helicobakter a je to tudíž řešitelný problém.

Krční mandle:
Chlapec 12 roků, pobledlý, unavený, dlouhodobé bolesti v krku. Doposud řešeno 3 různými antibiotiky, dle informací matky zdravotní stav setrvalý.
První návštěva: zjištěna porucha imunity, zátěž lymfy, uzliny, streptokok, bakterie, viry. Podána Abelia Imunitas, Aktiv Acid 3x1 vždy před jídlem. Zajistit pitný režim Aktiv Acid zapíjet lněným čajem.
Druhá návštěva: úleva bolesti v krku, únava menší, zátěž lymfatického systému, autoimunita, přetrvává streptokok. Podán Lymfatex, Kokplus, zajistit pitný režim.
Třetí návštěva: chlapec s úsměvem sděluje, že se konečně cítí zdráv, v krku ho nebolí a může dál sportovat.
Poznámka terapeutky: dlouhodobé užívání antibiotik změní žaludeční i střevní mikroflóru (mikrobiom) a podpoří růst plísní a zhorší imunitu.